14 Mart 2007 Çarşamba

Ecevit: Bu kadına haddini bildirin!Haddini Bildiriniz!

Akabinde leman adlı mecmuada, "kafa kapatana yasak, kafa kopartana alkış" denilerek eleştirilmiş, bir bülent ecevit imperatif 2. çoğul şahıs fiili. had bildirilmiştir de.

zamanında meclisin gündemine oturan fakat içi boş çoğul emir cümlesi.

eger devamında halk da bu sözü söyleyene haddini bildirmiş ise, ki olaya şu yönden bakmak lazım;
o had bildirilesi hanımın da içinde olduğu parti şu an nerede? o partinin o dönem ki milletvekillerinin çoğunluğu nerede? efendim; yoksa özgürlük savunucusu nazlı ılıcak hala mecliste de bizim mi haberimiz yok?

evet ecevit, demokrasi savaşçısı, özgürlük savaşçısı falan değildir. ama ona sirf bu sözünden ötürü had bildirildiğini savunanlar da aynı ünvandan mahrum ve muaftırlar. zira; bir ülkede

anayasa işler, bir anayasa değişene kadar, geçerli olan odur, geçerli olan kendi ruh halimiz değildir.

o eksik ve içten pazarlıklı düşüncenin bir dakikalığına kurban olursak;
bakın efendim; bu halk ismet inönü ye had bildirmek için adnan menderes'i, yine bülent ecevit'e had bildirmek için her daim süleyman demirel - turgut özal - tansu çiller - mesut yılmaz - necmettin erbakan ı kullandı idiyse; tsk saydığım tüm bu had bildirim sırasında kullanılan yan rollere niye hep had bildirdi?

peki bu halkın en güvendiği kurum niye hala tsk yahu? ne zaman o'na da haddini bildirecek bu halk?

ama yetmez bu sakat düşünceye laf anlatma telaşından kurtulmak için; zira bir adam belleyip; ona hocaefendi deyip cepleri doldurmakla geçmiş bir koca ömrün hebasına üzülmeliyim, gerisi yalan.

gün geçmiyor ki; hadler bildirilmesin..

-hayatım; şu an kimbilir kaç erkek kaç kıza, kaç kız kaç erkeğe had bildirmekte..
+evet soner..

not: ecevit 'in tam konuşması şöyledir:

başbakan bülent ecevit (istanbul) – sayın başkan, değerli milletvekilleri; türkiye’de, hanımların giyim kuşamına... (fp sıralarından gürültüler) türkiye’de, hanımların giyim kuşamına, başörtüsüne, özel yaşamlarında hiç kimse karışmıyor; ancak, burası, hiç kimsenin özel yaşam mekânı değildir; burası, devletin en yüce kurumudur. (dsp sıralarından “bravo” sesleri, alkışlar; fp sıralarından gürültüler) burada görev yapanlar, devletin kurallarına, geleneklerine uymak zorundadırlar. burası, devlete meydan okunacak yer değildir. (dsp sıralarından “bravo” sesleri, alkışlar; fp sıralarından gürültüler) lütfen, bu hanıma haddini bildiriniz! (dsp sıralarından alkışlar; fp sıralarından gürültüler)

0 yorum:

 

Site Bilgisi

Türkiye'den ve dünyadan güncel video haberler. Son haberler, Spor, Siyaset, Kültür Sanat, Magazin, Ekonomi, Dış Haberler, Politika Haberleri, Eğlence
Video Haber Copyright © 2009 BT Designed by Pie BT
    DISCLAIMER! We do not host or upload any of the files that are available on this Weblog. We merely search on INTERNET and index popular files openly available to anyone.