27 Haziran 2007 Çarşamba

Devlete katil diyen general kim

Kanal A ekranlarında pazartesi akşamları yayınlanmakta olan Seçim Pusulası'nın bu haftaki konusu bağımsız adaylardı. Kanal A Haber Müdürü Bedrettin Uğur'un hazırlayıp sunduğu programı bağımsız adaylardan Baskın Oran ve Ufuk Uras katıldı.

Programın diğer konukları Prof. Dr. Fuat Keyman, Prof. Dr. Osman Özsoy ve Gazeteci Ayşe Önal idi. Ama geceye damgasını vuran isim anlattığı bir anı ile Ayşe Önal oldu.

Önal bir kaç hafta önce TV8'de yayınlanan Söz Konusu programına katılmak için gittiğini ve program konuklarından emekli bir generalin kuliste kendisine "devlet gerekirse katil de olur" dediğini söyledi.

Önal başından geçen olayı programda şu şekilde dile getirdi: "Emekli paşalardan biriyle kuliste konuşurken, 'Hrant Dink cinayetini nasıl yorumluyorsunuz' diye sordum; o da 'devlet böyle şeyler yapar' dedi. Bunun üzerine ben, ‘Siz katil misiniz?’ diye sordum. ‘Devlet gerekirse katil de olur’ dedi."


Ayşe Önal programda konuştuğu generalin ismini zikretmedi. Ancak TV8'de kendisiyle birlikte programa konuk olan isim Emekli Tümgeneral Cumhur Evcil idi. Söz konusu konuşmanın bu generalle mi yoksa yanında gelen başka biri ile mi yapıldığı bilinmiyor. Ancak bu konuşmanın yapıldığı kuliste olay anında altı kişinin bulunduğu belirtiliyor.

0 yorum:

 

Site Bilgisi

Türkiye'den ve dünyadan güncel video haberler. Son haberler, Spor, Siyaset, Kültür Sanat, Magazin, Ekonomi, Dış Haberler, Politika Haberleri, Eğlence
Video Haber Copyright © 2009 BT Designed by Pie BT
    DISCLAIMER! We do not host or upload any of the files that are available on this Weblog. We merely search on INTERNET and index popular files openly available to anyone.