19 Temmuz 2007 Perşembe

CHP'nin yalan reklamı yalan çıktı

Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP), "Yalanını da al git" sloganı çerçevesinde bazı gazetelerde yayımlanan reklamlar, fotoğraftaki dükkanların sahibi olan esnaflar tarafından yalanlandı.Gazetelerde kendi işyerlerini gören esnaf büyük şok yaşarken, dükkanlarının iflas etmiş gibi gösterilmesine sinirlendi. Esnaf, fotoğrafın yalan ve fotomontaj olduğunu iddia ederken, AK Parti reklamının bulunduğu bir gazetenin üzerinde yemek yiyenleri gösteren diğer bir fotoğrafın ise 50'şer YTL karşılığında çekildiği belirtildi.

İstanbul Levent'teki Atatürk Oto Sanayi Sitesi'ndeki bazı esnaflar, gazetelerde kendi dükkanlarının fotoğrafını CHP reklamında kullanıldığını görünce şaşkınlık yaşadıklarını açıkladı. Resimde iflas etmiş, kepenk kapatmış gibi görülen dükkanların kendi işyerleri olduğunu gören esnaf, "Bu CHP'nin propagandası ve AK Parti'yi kötülemesidir. Kapanma olayı yok, yer değiştirme ve taşınma var. Biz iflas etmedik. Bu bina satıldı. Yıkılıp yerine yenisi yapılacak. Biz de dükkanlarımızı şuraya buraya taşıdık." açıklamasını yaptı. "Biz AK Parti seçmeni değiliz. Ama işlerimizden memnunuz" diyen başka bir esnaf da aynı şekilde konuşarak, "Burası benim iş yerim. Ben başka yere taşındım. İflas falan etmedim. Çatır çatır çalışıyoruz çok şükür." dedi. Yıllardan beri bu sanayi sitesinde çalıştıklarını söyleyen işyeri sahipleri ve vatandaşlar tepkilerini dile getirerek, böylesi bir siyasi oyuna alet edilmelerinden dolayı kızgın olduklarına dikkat çekti.

AK Parti aleyhindeki bir diğer "Yalanını al git" reklamında kullanılan şahıslar da kandırıldıklarını iddia etti. Pazar günü çekilen fotoğraflar için "Bir dergiye kapak yapmak için" açıklamasının yapıldığını söyleyen esnaf, "Bu fotoğraf için herkese 50'şer YTL verdiler. Çekerken de şöyle etrafa toprak kum falan attılar. Pis bir görüntü olsun diye. Bizim hurdacı arkadaşlar da fotoğrafa girmiş. Yerlere gazete mazete attılar. Fotoğrafı çektiler" şeklinde konuştu.

SEYİT KILIÇ-Samanyoluhaber

0 yorum:

 

Site Bilgisi

Türkiye'den ve dünyadan güncel video haberler. Son haberler, Spor, Siyaset, Kültür Sanat, Magazin, Ekonomi, Dış Haberler, Politika Haberleri, Eğlence
Video Haber Copyright © 2009 BT Designed by Pie BT
    DISCLAIMER! We do not host or upload any of the files that are available on this Weblog. We merely search on INTERNET and index popular files openly available to anyone.