7 Temmuz 2007 Cumartesi

Güvercin martıya yem oldu

İstanbul Taksim'de, güvercinlerin arasına dalan acımasız bir martı, yem yiyen güvercini boynundan yakaladı. Ansızın gelen bir darbe ile martının gagasındaki çaresiz güvercinin son çırpınşları da yeterli olmayınca, yem olmaktan kurtulamadı.Hergün binlerce insanın gelip geçtiği Taksim Meydanı ilginç bir doğa savaşına sahne oldu. Cumhuriyet Anıtı çevresinde yem yiyen güvercinlere saldıran martı, yakaladığı güvercini boğarak öldürdükten sonra yedi. Taksim Anıtı'nın üstünde dolaşan aç martı, topluca yem yiyen güvercinlerin arasında sert bir dalış yaparak, bir güvercini boğazından yakaladı. Martı ile güvercin arasındaki ölüm kalım savaşı yaklaşık 2 dakika sürdü. Can havliyle saldırıya karşılık vermeye çalışan güvercinin son çırpınışları da kurtulmaya yetmedi. Martının dev gagasında can veren güvercin, yem olmaktan kurtulamadı. Güvercini boğan ve kanadını kıran martı, avını alarak daha sakin bir bölgeye götürdü. Avını yaklaşık 10 metre ileride yeşillik bir alana taşıyan martı, gagasıyla parçaladıktan sonra, güvercini yedi.

Bazı insanlar bu acımasız doğa savaşını meraklı gözlerle izlerken, bazıları da fotoğraf makineleri ile kaydetti

0 yorum:

 

Site Bilgisi

Türkiye'den ve dünyadan güncel video haberler. Son haberler, Spor, Siyaset, Kültür Sanat, Magazin, Ekonomi, Dış Haberler, Politika Haberleri, Eğlence
Video Haber Copyright © 2009 BT Designed by Pie BT
    DISCLAIMER! We do not host or upload any of the files that are available on this Weblog. We merely search on INTERNET and index popular files openly available to anyone.