9 Temmuz 2007 Pazartesi

Militan cenazesinde linç girişimi

Tunceli’de güvenlik güçleriyle girdiği çatışmada ölü ele geçirilen teröristin cenazesinin götürüldüğü Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde bir grup, "cenazeye saygısızlık yaptığı" iddiasıyla yoldan geçen bir otomobili yumrukladı.
Terör örgütü PKK üyesi "Dicle" kod adlı Fidan Sıcak’ın (25) cenazesi, yakınları tarafından özel bir araçla Tunceli’den alınarak, akşam saatlerinde Viranşehir’e getirildi.
Şehir girişinde terör örgütü lehine slogan atan bir grup tarafından karşılanan cenaze, daha sonra ailesinin oturduğu Demirel Mahallesindeki evine götürüldü.
Bu esnada kalabalığın bulunduğu güzergahtan geçen ve ismi henüz öğrenilemeyen bir kişinin kullandığı otomobil, "cenazeye saygısızlık yaptığı" iddiasıyla, grupta bulunan bazı kişiler tarafından yumruklandı.Çevredekilerin müdahalesiyle yatıştırılan olayda, otomobil sürücüsü kaçarak olay yerinden uzaklaştı. Araçta maddi hasar oluştuğu bildirildi.
Daha sonra Selahattin Eyyubi Mahallesindeki Yeni Mezarlığa kadar omuzlarda taşınan teröristin cenazesi, burada kılınan namazın ardından defnedildi.
Cenazenin defnedilişi sırasında Viranşehir Belediye Başkanı Emrullah Cin, Belediye Başkan Yardımcısı Nayif Aslan ve DTP İlçe Başkanı Kadri Özkan da mezarlığa geldi.

0 yorum:

 

Site Bilgisi

Türkiye'den ve dünyadan güncel video haberler. Son haberler, Spor, Siyaset, Kültür Sanat, Magazin, Ekonomi, Dış Haberler, Politika Haberleri, Eğlence
Video Haber Copyright © 2009 BT Designed by Pie BT
    DISCLAIMER! We do not host or upload any of the files that are available on this Weblog. We merely search on INTERNET and index popular files openly available to anyone.