20 Ağustos 2007 Pazartesi

Cep telefonunu şarj eden ceket / VİDEO

Teknolojik aletlerle gelen şarj bağımlılığına çare bulundu. Yeni üretilen solar ceket, evden uzaktayken cep telefonundan mp3 çalara kadar pek çok elektronik cihazın şarj edilmesini sağlıyor.Modern dünya insanının artık pek çok teknolojik derdi var. Dışarıdayken önemli bir telefon görüşmesi sırasında cep telefonunuzun ya da sıkıcı ve uzun bir yolda müzik çalarınızın şarjının bitmesi, sizi de strese sokuyorsa, güzel bir haberimiz var.

Bir İtalyan tasarımcı tarafından geliştirilen bu solar ceket, şarj derdine çare olacak. Ceket, kullanıcılarına elektronik cihazlarını şarj etme imkanı sağlıyor.

Yakaya yerleştirilen iki küçük güneş paneli, topladıkları enerjiyi ceketin iç kısmında bulunan şarj ünitesine aktarıyor.

Şarj aletinin üzerindeki cep telefonu, mp3 çalar gibi pek çok cihazla uyumlu USB girişi de, hareket halindeyken elektronik aletlerin kolaylıkla şarj edilmesini sağlıyor.

Cihazları yaklaşık 4 saatte şarj edebilen bu solar ceket, tüm hava koşullarına karşı dayanıklı olarak tasarlanmış. Eylül ayında, öncelikle İtalya'da satılacak ceketin fiyatı bin dolar olacak.

0 yorum:

 

Site Bilgisi

Türkiye'den ve dünyadan güncel video haberler. Son haberler, Spor, Siyaset, Kültür Sanat, Magazin, Ekonomi, Dış Haberler, Politika Haberleri, Eğlence
Video Haber Copyright © 2009 BT Designed by Pie BT
    DISCLAIMER! We do not host or upload any of the files that are available on this Weblog. We merely search on INTERNET and index popular files openly available to anyone.