22 Ağustos 2007 Çarşamba

Sinirlendim ormanı yaktım - VİDEO

Kardeşlerine kızan çoban ormanı yaktı. Manisa'da bir hafta içinde 6 ayrı noktada çıkan ve yaklaşık 400 hektar ormanlık alanın küle döndüğü yangınlarla ilgili yapılan soruşturma korkunç gerçeği ortaya çıkardı.

Yangınların ardından sabotaj ihtimali üzerine 3 çoban kardeş gözaltına alındı. Ormanı yaktığını itiraf eden çobanlardan bir tutuklandı.Cayır cayır yanan milli servet, cahilliğin kurbanı oldu. Manisa Merkez´e bağlı Karakoca Köyü yakınlarında başlayan orman yangınları bir hafta sürdü. Yangın rüzgarın etkisiyle yayılarak İzmir´e kadar uzandı, alevler yaklaşık 400 hektarlık kızılçam ormanını küle çevirdi.

Yangınların, aynı saatlerde ve birbirlerine yakın yerlerde çıkması sebebiyle sabotaj ihtimali üzerinde duran jandarma ekipleri, yangın alanında şüpheli tavırlar sergileyen bir çobanı gözaltına aldı. Çobanın 2 kardeşinin sorgularında ise acı gerçek ortaya çıktı

Kardeşleri çobanın şehre taşınıp çobanlıktan kurtulmak için ormanı yaktığını öne sürdü. İddiaları reddeden çoban ise kardeşleriyle arasında anlaşmazlık yaşadığını ve kızgınlıkla ormanı ateşe verdiğini itiraf etti

7 bin YTL borcu olan çoban, keçileri satarak borcunu ödeyip şehre taşınmak istemişti. Kardeşleri buna müsade etmeyince sinirlenen çobanın, 'dağda keçileri otlatacak ot bulamayacaksınız' diyerek ormanı ateşe verdiği ortaya çıktı.

Hakim karşısına çıkan 3 çoban kardeşten ormanı yaktığını itiraf eden abi Y.B., ormanlık alanda kasten yangın çıkarmaktan tutuklandı, diğer kardeşler de tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

0 yorum:

 

Site Bilgisi

Türkiye'den ve dünyadan güncel video haberler. Son haberler, Spor, Siyaset, Kültür Sanat, Magazin, Ekonomi, Dış Haberler, Politika Haberleri, Eğlence
Video Haber Copyright © 2009 BT Designed by Pie BT
    DISCLAIMER! We do not host or upload any of the files that are available on this Weblog. We merely search on INTERNET and index popular files openly available to anyone.