14 Ağustos 2007 Salı

Yağla çalışan bilgisayar

Bilgisayarınızın kasasının akvaryum olmasını istermisiniz?
Yıllardır bilgisayar soğutma sistemleri hakkında web ortamında videolar görürüz ama, bilgisayarın kasasını bir akvaryum haline getirmeyi yeni görüyoruz. Evet bu başarıldı ve çok daha çarpıcı sonuçlar verdi. Üstelik pek fazla çalışmaya gerek kalmadan…

Bu sayfayı sizler için hazırladık ve ürettiğimiz bu sistemi nasıl yaptığımızı açıklıyoruz.

İŞTE PUGET BİLGİSAYAR SİSTEMLERİ'NİN BAŞARISI

NOT: PUGET Bilgisayar Sistemleri bu projeyi satmayı düşünmüyor. Sadece bilgisayar tutkunları için hazırlanmış bir video olarak kalmasını istiyor.

NEDEN BU SİSTEM?
Bu sistem yapıldı, çünkü hiçbir soğutma sistemi bu sistem kadar güzel görünmüyor ve başarılı sonuçlar vermiyor. Daha önce yapılan projeleri görünce zihnimizde, soğutma işlevi için çok daha estetik ve çok daha yapımı kolay bir sürü fikir oluşmuştu. Fakat soğutmak için önceden kullanılan sistemlerde bitkisel yağlar kısa sürede bozuluyor ve kokuşuyordu. Fakat bu projede kullanılan mineral yağlar kirlilik yaratmadan tertemiz bir şekilde çalışmayı başarabiliyor. Biz ayrıca dış yüzeyin hoş görünümü için çok daha estetik bir şey düşündük. Çünkü öncekilerden en ideal sistemin bile dış yüzeyi saydam plastiktendi, ama kullanılan yağın, dışarıya sızmaması için gösterilen çaba çok zahmetliydi. Biz bu problemi, ana kartı akvaryumun üstüne koyarak basit bir yoldan çözmüş olduk.

Daha öncede akvaryum içinde bilgisayar üretilmişti fakat onlar çok büyüktü ve kabaydı. Biz bu sistemi bulduk ve gerçek bir akvaryum gibi görünüm kazandırdık. İddia ediyoruz, bundan daha uygun ve küçük bir boyutta üretim yapılamaz.

ANA MATERYALLER
Sistem akvaryumu (eclipse system 6 aquarium) 60 $
Ana kart kutusu (lian-li motherboard tray) 25 $
Mineral yağlar 60 $

AYRICA KULLANILAN MALZEMELER
Plastik panel : Ana kartın, plastik gövdeye tutturlması için
Silikon macunu : Akvaryumun, birleştirlimesi için
Su temizleme motoru : Ana kartın etrafında oluşabilecek kirliğe ve cisimlere karşı
Hava ve kabarcık motoru : Bilgisayar kasasının klasik bir akvaryum görünümünde olması için...

MADENİ YAĞLA ÇALIŞAN BİLGİSAYAR NASIL YAPILDIĞINA DAİR VİDEO

0 yorum:

 

Site Bilgisi

Türkiye'den ve dünyadan güncel video haberler. Son haberler, Spor, Siyaset, Kültür Sanat, Magazin, Ekonomi, Dış Haberler, Politika Haberleri, Eğlence
Video Haber Copyright © 2009 BT Designed by Pie BT
    DISCLAIMER! We do not host or upload any of the files that are available on this Weblog. We merely search on INTERNET and index popular files openly available to anyone.