21 Ağustos 2007 Salı

Yolcu uçağı alev alev yandı VİDEO

Çin Hava Yolları'na ait bir yolcu uçağının, Japonya'nın Okinawa adasındaki, Naha kenti havaalanının iniş pistinde alev aldığı bildirildi.Konu hakkında açıklamada bulunan Çin Hava Yolları sözcüsü Sun Hung-wen, Tayvan'ın başkenti Taipei'den gelen Boeing 737 tipi uçaktaki 155 yolcu ile 8 kişilik mürettebatın, yangından sağ kurtulduklarını duyurdu.

Uçağın Naha havaalanına inerken pistten kayarak bir çıkış kapısına çarptığını belirten Sun, havaalanındaki yer görevlilerini uçakta yangın çıktığını bildirmeleri üzerine mürettebatın tüm yolcuları güvenli bir şekilde tahliye ettiklerini kaydetti. Yolcuların ve mürettebatın güvende olduğunu belirten Sun, uçağın motorunda başlayan yangının niçin çıktığının araştırıldığını söyledi.

Öte yandan, Ulaştırma Bakanlığı'ndan bir yetkili, uçağın sol kanadının altındaki motorun patladığını ve yangının bunun üzerine çıktığını söyledi.

Yetkili, Çin Havayolları'nın 155 olarak verdiği yolcu sayısının 157 olduğunu belirtti.

0 yorum:

 

Site Bilgisi

Türkiye'den ve dünyadan güncel video haberler. Son haberler, Spor, Siyaset, Kültür Sanat, Magazin, Ekonomi, Dış Haberler, Politika Haberleri, Eğlence
Video Haber Copyright © 2009 BT Designed by Pie BT
    DISCLAIMER! We do not host or upload any of the files that are available on this Weblog. We merely search on INTERNET and index popular files openly available to anyone.