23 Eylül 2007 Pazar

HOCAM GÖZLERİN NİYE BÖYLE video

Prof. Dr. Zekeriya Beyaz bir röportajında gözündeki bozukluğu, 'Küçükken dayım salladı gözüm kaydı' diye açıkladı. Peki bu ne kadar mümkün?Hocam, gözleriniz niye böyle? İşte hocanın cevabı....

Türkiye´nin tartışmasız en popüler ilahiyatçısı Prof. Dr. Zekeriya Beyaz.. Dini konularda yaptığı yorumlarla ´Ciddi mi yoksa kafa mı buluyor?´ dedirten Zekeriya Hoca´nın gözlükleri ve gözlerindeki bozukluk da en az verdiği ´light fetvalar´ kadar merak ediliyor.

Bu merak en sonunda Zekeriya Beyaz´ın karşısına katıldığı bir TV programında soru olarak geldi. Beyaz Hoca´yla röportaj yapan spiker herkesin merak ettiği soruyu sordu: ´Hocam sizin gözünüz ne zamandan beri bozuk?´

Zekeriya Beyaz´ın bu soruya verdiği cevap ise bir hayli ilginçti. Beyaz Hoca, ailesinin kendisine anlattığına göre dayısının kendisini sevmek için iki ayağından tutup baş aşağı sallandırarak severken gözünün aktığını ve o günden sonra şaşılık oluştuğunu söyledi.

ZEKERİYA BEYAZ´I MAHALLE BASKISI MI ŞAŞI BIRAKTI?

Zekeriya Beyaz her ne kadar gözündeki şaşılığın nedeni olarak ´dayısının sevgisini´ gösterse de, uzmanların görüşü bu yönde değil. Prof. Hayati Tolun bu konuda, “genellikle doğuştan oluyor veya kazalar ya da yüksek ateşli hastalıklar neticesinde oluşabiliyor” diyor. Prof. Tolun, doğumsal şaşılıklar konusunda: “Normal doğum sırasında eğer bebeği çıkarmak için zorlanılmışsa, alet kullanılmışsa, çocuğun başında bir ezilme, şişlik varsa, gözü hareket ettiren kasların sinirleri etkilenebilir. Ve böylece şaşılık meydana gelebilir. Bir de genetik geçişi var şaşılığın, doğumsal olanlarda. O da önemli. Annelerin ilk iki üç ay içinde hamileliği sırasında geçirdiği enfeksiyonlar da rol oynayabiliyorlar” bilgisini veriyor.

Uzmanlar, bebeklikte meydana gelen bu durumun tedavisinin 2 yaşına kadar yapılan ameliyatla düzeltilme şansının yüzde 100´e yakın olduğunu belirtiyor. Belki de Beyaz Hoca´nın ailesi o dönemde son günlerin popüler deyimi ile ´Mahalle baskısından´ etkilenmiş ve çocuklarını tedavi ettirmek yerine hocalara gitmiş olabilirler!.. Demek ki bu iş ´sallamakla´ olmuyormuş hocam!..

0 yorum:

 

Site Bilgisi

Türkiye'den ve dünyadan güncel video haberler. Son haberler, Spor, Siyaset, Kültür Sanat, Magazin, Ekonomi, Dış Haberler, Politika Haberleri, Eğlence
Video Haber Copyright © 2009 BT Designed by Pie BT
    DISCLAIMER! We do not host or upload any of the files that are available on this Weblog. We merely search on INTERNET and index popular files openly available to anyone.