14 Eylül 2007 Cuma

Ölüm haberini yeşilkart kuyruğunda aldı / Video

Şanlıurfa’dan Antalya’ya inşaat işinde çalışmak için 2 ay önce evinden ayrılan 19 yaşındaki Mehmet Kurt, hafta sonu izninde arkadaşlarıyla birlikte 01.09.2007 tarihinde Adapazarı’nda denize girmek için iskeleye gitti. İddiaya göre, ortaokul mezunu olan genç yüzme bilmediği için kontrolsüzce atladığı denizde başı kuma saplanınca boynu kırıldı.

Arkadaşları tarafından Sakarya Toyota-Sa Hastanesine kaldırılan genç burada yoğun bakım servisine alındı. Sosyal güvencesi olmadığı gerekçesiyle Kurt ailesi, yeşil kart çıkartmak için 04.09.2007 tarihinde Şanlıurfa Yeşil Kart Merkezine müracaatta bulundu. Yoğun bakımda yatan evladına yeşil kart çıkartmak için ilgili kurumlar arasında mekik dokuyan 71 yaşındaki baba Recep Kurt, gelen ölüm haberi üzerine yıkıldı. 11 gündür yeşil kart çıkartmak için uğraş veren baba Kurt, yetkililere sitem ederek, “Benim adıma geçmiş tarihte Bağ-kur kaydığı olması yüzünden oğluma yeşil kart çıkarmadım.Oğlum şimdi öldü bunun hesabını kim verecek”diye sitemde bulundu.
Muradiye Mahallesinde acı haberi alan 5 çocuk annesi olan Emine Kurt, ise Kürtçe ağıtlar yakarak, “Yeşil kart yüzünden oğlumun tedavisini yapamadık. Şimdi onu toprağa vereceğiz” diye ağıt yaktı.

Kurt ailesi yeşil kart görevlileri hakkında cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunup, bu durumu Başbakanlığa kadar götüreceklerini ifade ettiler.

0 yorum:

 

Site Bilgisi

Türkiye'den ve dünyadan güncel video haberler. Son haberler, Spor, Siyaset, Kültür Sanat, Magazin, Ekonomi, Dış Haberler, Politika Haberleri, Eğlence
Video Haber Copyright © 2009 BT Designed by Pie BT
    DISCLAIMER! We do not host or upload any of the files that are available on this Weblog. We merely search on INTERNET and index popular files openly available to anyone.