13 Eylül 2007 Perşembe

Ölümlerden ders alınmadı / Video

Suruç’tan Viranşehir İlçesine bağlı Aslanbaba köyüne kamyon kasasında kurbanlık koyun gibi taşınan 33 tarım işçisi, yol denetimi yapan trafik polislerin engeline takıldı. Kamyondan indirilen tarım işçileri için 2 özel minibüs çağrıldı. Kamyon sürücüsüne ise kasada canlı taşıdığı gerekçesiyle 3 bin 500 YTL trafik cezası kesildi.
Bu sabah Suruç İlçesinden pamuk toplamak için 33 yaşındaki İsmail Cebe’nin kullandığı 63 HC 158 plakalı kamyonu 300 YTL’ye kiralayan tarım işçileri, Viranşehir istikametine gittikleri sırada trafik polisleri tarafından yolda durduruldu.
KASAYA BRANDALI KAMUFLAJ
Tarım işçilerini taşıyan uyanık kamyon sürücüsü İsmail Cebe, kasada taşıdığı kadın ve çocukların üzerini brandayla gizleyip kamuflaj etmesi, denetim yapan trafik polislerini gözünden kaçmadı. Polisleri yanıltmak için çeşitli yollara başvuran sürücü Cebe’nin kamyon yol kenarına çekilip durduruldu.Polis cezai işlem yapmak için sürücünün ehliyeti ve ruhsatını aldı.Evrakları inceleyen polis daha sonra 3 bin 500 YTL trafik cezası kesti.
Şanlıurfa-Diyarbakır karayolunda trafik ekiplerinden kaçamayan sürücü Cebe’nin 33 tarım işçisini kamyonuna bindirmeden önce sık sık yolculuk esnasında nelere uyulması konusunda tembihlediği ortaya çıktı. Cebe, kamyonuna bindirdiği tarım işçilerine “Polis durdurduğu zaman sesiniz sakın çıkarmayın, hareket etmeyin” şeklinde uyarı yaptıktan sonra yola çıktığı öğrenildi. Polis kamyon kasasından tek tek indirilen işçiler, için şehirlerarası otogarından 2 minibüs çağırdı. Kalan yollarını daha güvenli bir şekilde minibüsle yolculuk yapmaları için polis sık sık tarım işçilerine uyarıda bulundu.

0 yorum:

 

Site Bilgisi

Türkiye'den ve dünyadan güncel video haberler. Son haberler, Spor, Siyaset, Kültür Sanat, Magazin, Ekonomi, Dış Haberler, Politika Haberleri, Eğlence
Video Haber Copyright © 2009 BT Designed by Pie BT
    DISCLAIMER! We do not host or upload any of the files that are available on this Weblog. We merely search on INTERNET and index popular files openly available to anyone.