14 Eylül 2007 Cuma

Owen'ın tüm golleri / video

İngiltere'nin 1998 Dünya Kupası öncesi, dünya futboluna sunduğu ünlü golcü Michael Owen, uzun süren sakatlıklardan sonra toparlanıp çıktığı İsrail ve Rusya maçlarında, rakip filelere 3 gol birden bıraktı ve milli takıma harika bir geri dönüş yaptı.

Son yıllarda, Alan Shearer'dan sonra golcü sıkıntısı çeken İngiltere'de Owen sevinci yaşanırken, Michael Owen da, yaşayan efsane Bobby Charlton'un 49 gollük milli rekoruna iyice yaklaştı.

37 yıldır kırılamayan bu rekoru kırmak için şu an tek aday Michael Owen gibi gözüküyor. Çünkü 40 golü bulunan 28 yaşındaki golcüye yakın bir isim faal futbolcu bulunmuyor.

85 kez milli olan Michael Owen rakip filelere 40 gol bırakırken, efsane golcü Bobby Charlton 49 gole anca 106 maçta ulaşabilmişti.

216 maçlık Liverpool kariyerinde 118 gol atan Michael Owen, 2004 yazında Real Madrid'e transfer olmuş, İspanyol takımında da 34 maçta 13 gol atıp, yine bir İngiliz takımı Newcastle United'a geri dönmüştü.

0 yorum:

 

Site Bilgisi

Türkiye'den ve dünyadan güncel video haberler. Son haberler, Spor, Siyaset, Kültür Sanat, Magazin, Ekonomi, Dış Haberler, Politika Haberleri, Eğlence
Video Haber Copyright © 2009 BT Designed by Pie BT
    DISCLAIMER! We do not host or upload any of the files that are available on this Weblog. We merely search on INTERNET and index popular files openly available to anyone.