3 Ocak 2008 Perşembe

Butto'nun vurulduğu an / video

Amatör bir kameraman tarafından çekilen görüntülerde suikastten yalnızca birkaç saniye önce Butto'nun aracının üzerinde halkı selamlaması ve bombanın patladığı an yer alıyor. Pakistan Eski Başbakanı Benazir Butto'nun nasıl öldüğüne dair tartışmalar hala devam ediyor. Suikast anı ile ilgili ardı ardına ortaya çıkan görüntüler de tartışmaları sonlandırmaya yetmedi. Hükümet, Butto'nun cesedinden kurşun çıkmadığını ileri sürerken Butto'nun naaşını yıkayan Şeri Rehman, Butto'nun kafasından vurularak öldürüldüğünü söylemişti. Ölen liderin yakın yardımcısı Rehman, Hükümet'in iddialarına "Butto'nun kafasının arkasında kurşun yarası vardı. Büyük bir yaraydı. Hastaneye gidene kadar çok kan kaybetti." sözleriyle karşı çıkmıştı. Butto taraftarları, suikastin aydınlanması için tek yolun BM soruşturması olduğuna inanırken, Beyaz Saray, Butto'nun öldürülmesini soruşturacak ekiplerin başında İngiliz polis teşkilatı Scotland Yard'ın bulunacağını, bu yüzden de Birleşmiş Milletler'in olayı soruşturmasına gerek olmadığını açıkladı.

0 yorum:

 

Site Bilgisi

Türkiye'den ve dünyadan güncel video haberler. Son haberler, Spor, Siyaset, Kültür Sanat, Magazin, Ekonomi, Dış Haberler, Politika Haberleri, Eğlence
Video Haber Copyright © 2009 BT Designed by Pie BT
    DISCLAIMER! We do not host or upload any of the files that are available on this Weblog. We merely search on INTERNET and index popular files openly available to anyone.