1 Ocak 2008 Salı

Sniperların ABD'li asker avı VİDEOIrak'taki ABD askerlerinin korkulu rüyaları sniperlardan ABD'ye yeni yıl hediyesi geldi. Saldırıları video kamera ile görüntüleyen keskin nişancıların saldırı taktileri de ilginç.

Bomba yüklü araçlar, intihar komandoları, yol kenarına yerleştirilen patlayıcılar. Irak'taki başarısızlığını kabul eden ve yeni bir strateji uygulamaya hazırlanan ABD'den önce direnişçiler yeni saldırı taktiği: Keskin nişancılar.

Saldırıların hepsini video kamera ile görüntüleyen keskin nişancıların saldırı taktileri de ilginç.ABD askerleri zırhını, çelik yeleğini, kaskını çıkartana, başını tankın veya zırhlı taşıyıcının dışına uzatana kadar sabırla bekliyorlar; yakaladıkları anda ise tek bir kurşunla, asla ikinci bir kurşun atmıyorlar.

Geçtiğimiz yıl ABD askerlerinin bombalı saldırılardan sonra en çok kayıp verdikleri saldırı türü olan Keskin nişancılar, 2-3 kişilik ekiplerle çalışıyor.

Keskin nişancıların bugüne kadar yaptığı bir çok saldırı tespit edildi.

0 yorum:

 

Site Bilgisi

Türkiye'den ve dünyadan güncel video haberler. Son haberler, Spor, Siyaset, Kültür Sanat, Magazin, Ekonomi, Dış Haberler, Politika Haberleri, Eğlence
Video Haber Copyright © 2009 BT Designed by Pie BT
    DISCLAIMER! We do not host or upload any of the files that are available on this Weblog. We merely search on INTERNET and index popular files openly available to anyone.