2 Şubat 2008 Cumartesi

Erdoğan'ın CHP'ye türban 'ders'i

Baykal’ın "Türban nasıl dinin temel şartı haline gelmiştir. Yeni bir peygamber mi gelmiştir" şeklindeki sözlerine Erdoğan, "Sen ne anlarsın o işlerden. Bırak da Diyanet konuşsun. Senin işin mi o. Bu ülkenin Diyanet İşleri Başkanlığı var. Sen peygamberin gelip gelmediğini daha öğrenmedin mi?" karşılığını verdi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Yerel Yönetimler Siyaset Akademisi’nin İstanbul’daki yeni döneminin açılış töreninde başta türban olmak üzere gündemin konularına ilişkin açıklamalar yapıtı. Erdoğan konuşmasında, CHP Lideri Deniz Baykal’a sert çıktı.

AK Parti ve MHP’nin türban konusundaki işbirliğini eleştiren Baykal’ın, "Türban nasıl dinin temel şartı haline gelmiştir. Yeni bir peygamber mi gelmiştir" şeklindeki sözlerine Erdoğan, şöyle yanıtladı: "Sen ne anlarsın o işlerden. Bırak da Diyanet konuşsun. Senin işin mi o... Bu ülkenin Diyanet İşleri Başkanlığı var. Sen peygamberin gelip gelmediğini daha öğrenmedin mi?." Erdoğan, "Baykal hala dersini almadı, Türkiye’nin geriliminden birşey kazanacağını düşünüyor" ifadesini kullandı.

Erdoğan, her seçimde oylarının yükselmesinin gerekçesinin halkın istediklerini yapmaları, halkın da bunu anlaması olduğunu söyledi.“BİZİM AÇIKLADIĞIMIZ TÜRKİYE BU”-

Erdoğan, yollarında aynı kararlılıkla devam ettiklerini belirtirken, son günlerde yaşanan “Türban” meselesine de dikkat çekti. Erdoğan, “Son zamanlardaki gelişmeleri görüyorsunuz biz sakiniz. Herkes görevini yapar. Ve bundan dolayı kimse rahatsız olmasın. Bakın burada bir tablo var. Başı açık olan da kapalı olan da burada. Bizim açıkladığımız Türkiye bu” dedi. ... (Erdoğan'ın bu sözleri salonda uzun süre alkışlandı.)

Erdoğan, milletin siyasetin öznesi olduğunu da kaydederken, “Milleti özneden çıkaranlar seçimde Meclis’in dışarısında kaldı ve bundan sonra da kalacaktır” dedi.

0 yorum:

 

Site Bilgisi

Türkiye'den ve dünyadan güncel video haberler. Son haberler, Spor, Siyaset, Kültür Sanat, Magazin, Ekonomi, Dış Haberler, Politika Haberleri, Eğlence
Video Haber Copyright © 2009 BT Designed by Pie BT
    DISCLAIMER! We do not host or upload any of the files that are available on this Weblog. We merely search on INTERNET and index popular files openly available to anyone.