2 Şubat 2008 Cumartesi

Yaralı oğlunu görünce fenalaştıZeytinburnu'nda meydana gelen patlamada yaralanan Hilmi ve Satılmış Haylamaz isimli iki kardeşten biri taburcu edildi. Küçük oğlu Hilmi'ye (24) kavuşmanın mutluluğunu yaşayan anne Yeter Haylamaz, büyük oğlu Satılmış'ı (29) sedyede makineye bağlı yatarken görünce fenalık geçirdi. "A benim boncuk gözlüm, dayanacak gücüm kalmadı" diye feryat eden anneyi yakınları güçlükle teskin etti.

Davutpaşa'da bulunan Prestij İş Merkezi'nde meydana gelen patlamalarda yaralananlar çeşitli hastanelere sevk edildi. Her hastane önünde ayrı bir acı ve sabırsız bir bekleyiş devam ediyor. Kimi yaralılar taburcu edilirken kimisi ise tekrar tekrar ameliyata alınıyor. İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde tedavi altına alınan Haylamaz kardeşlerden biri taburcu edilirken, diğeri hala yaşam mücadelesi veriyor.
Anne Yeter, baba Şükrü Haylamaz ile ablaları Şefika Kılıç, Melek Kaplan ve Lale Kaba ile diğer akrabaların bekleyişleri devam ediyor. Aile hafif yaralı Hilmi'ye kavuşurken, ağır yaralı Satılmış'ın da sağlığına kavuşması için dua ediyor.

Kendileri hastanenin acil servis bölümünde beklerken bir ara "Satılmış Haylamaz'ın yakınları" diye bir çağrıyla yerlerinden fırladılar. Kapıya yanaşan ambulansı görünce korktular. Bir anda ambulansın arkasına koşan anne Yeter Haylamaz ve diğer yakınları, sedyede yatan Satılmış'ı görünce fenalaştı.
Röntgen çektirilmeye götürülen oğlunun sedyede makineye bağlı yatar halde, yüzü sargılı görünce ağlamaya başlayan anne Yeter Haylamaz, "Yavrumun yüzü yok" diye bağırmaya başladı. "Kurban olayım yoluna. Gözbebeğim. A benim boncuk gözlüm. Dayanacak gücüm kalmadı." diye ağlayan anne Haylamaz, kızları ve yakınları tarafından güçlükle sakinleştirildi.

Röntgen çekiminin ardından yeniden acil servise getirilen Satılmış Haylamaz'ın tedavisi devam ediyor.
2,5 yaşında Selçuk ve 1,5 yaşında Sinan isimli iki oğlu bulunan Satılmış Haylamaz'ın Fatma Haylamaz ile 2002'de dünya evine girdiği öğrenildi. Haylamaz'ın kardeşi Hilmi ile birlikte Baytek isimli firmada sigortalı olarak ayda 500 YTL'ye torna tezgahında çalıştığı belirtildi.

Patlamanın meydana geldiği Prestij İş Merkezi'nin karşısındaki iş merkezinde bulunan Satılmış Haylamaz'ın ilk patlamanın ardından dışarı çıktığı ve ikinci patlamanın etkisiyle yaralandığı belirtildi. Doktorların yaptığı açıklamaya göre patlamanın etkisiyle kafatasında çökme meydana gelmiş.
Haylamaz'ın kanamadan dolayı beyin ameliyatı geçirdiği bildirildi.

0 yorum:

 

Site Bilgisi

Türkiye'den ve dünyadan güncel video haberler. Son haberler, Spor, Siyaset, Kültür Sanat, Magazin, Ekonomi, Dış Haberler, Politika Haberleri, Eğlence
Video Haber Copyright © 2009 BT Designed by Pie BT
    DISCLAIMER! We do not host or upload any of the files that are available on this Weblog. We merely search on INTERNET and index popular files openly available to anyone.