16 Şubat 2008 Cumartesi

İşte 'Ulusalcı' paneldeki hezeyan sözler

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Kadıköy Şubesi tarafından 04-13 Şubat 2008 tarihleri arasında Marmara Üniversitesi Haydarpaşa Yerleşkesi'nde gerçekleştirilen 'Hukuk ve Siyaset Okulu' sona erdi. Burada yapılan konuşmalar ise akıllara durgunluk veren türden. ADD Genel Başkanı emekli Orgeneral Şener Eruygur'un yönettiği panelde yanında oturan Ulusal Sanayici ve İşadamları Derneği (USİAD) Genel Sekreteri Birol Başaran, Türkiye'de hukuk dışına çıkılmasını önerdi. "Hukuk dışına çıkılacak günler geliyor diye düşünüyorum." diyen Başaran, şok edici konuşmasında, "Bazı durumlarda hukukun askıya alınmasında bir zarar yoktur diye düşünüyorum. Bunlardan bir tanesi de Atatürk'ün yaptığı devrimdir. Atatürk'ün çok hukuka bağlı olması için padişahın huzurunda selam durması gerekiyordu. Bir saatten sonra 'yok buraya kadar' dedi. 'Ben padişahı tanımıyorum' dedi. Hukuk dışına çıktı. Ama ülkesini kurtardı. Hukuk ilkelerine saygı duyulması gerekenlerin affına sığınarak ben öyle düşünmüyorum. Ülke dara düştüğü zaman hukuk dışına da çıkılır diye düşünüyorum." ifadelerini kullandı. Başaran'ın konuşması başta Şener Eruygur olmak üzere tüm salon tarafından dakikalarca alkışlandı.


0 yorum:

 

Site Bilgisi

Türkiye'den ve dünyadan güncel video haberler. Son haberler, Spor, Siyaset, Kültür Sanat, Magazin, Ekonomi, Dış Haberler, Politika Haberleri, Eğlence
Video Haber Copyright © 2009 BT Designed by Pie BT
    DISCLAIMER! We do not host or upload any of the files that are available on this Weblog. We merely search on INTERNET and index popular files openly available to anyone.