12 Şubat 2008 Salı

Bahçeli: Nazik ve hassas bir süreçteyiz

Başörtüsüyle ilgili Anayasa değişikliğinden sonra başlayacak geçiş sürecinin çok nazik ve hassas nitelikte olacağını vurgulayan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Bu dönemin, toplumsal huzuru ve kamu düzenini etkilemeyecek bir şekilde sağduyu ile aşılması hayati önem taşımaktadır. Ancak, başörtüsü sorununun sıkıntılı geçmişi ve son günlerde bu konu etrafında koparılan tahrik fırtınaları, bu sürecin maalesef çok zor ve sancılı geçeceğini göstermektedir. Adeta Üniversite kapılarında olay çıksın diye gün sayanların, çatışma ortamı için hesap yapanların topluma korku salmak için seferber olmaları, çok ciddi bir endişe kaynağı olarak karşımızdadır. Bazı siyasetçilerin dış müdahalelere ve rejim krizine davetiye çıkaran tutumları, ihtilal ve idamdan bahsetmeleri, tahrik kampanyalarının ibret verici boyutlarını gözler önüne sermektedir" diye konuştu. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, herkesin tahrikten uzak durması gerektiğini belirterek hayati sınavın sağduyuyla aşılmalı gerektiğini vurguladı. Anayasa Mahkemesi'nin taraf haline getirilmemesi gerektiğini savunan Bahçeli, "Düzenleme, yenilgi veya zafer olarak algılanmamalı." şeklinde konuştu.

0 yorum:

 

Site Bilgisi

Türkiye'den ve dünyadan güncel video haberler. Son haberler, Spor, Siyaset, Kültür Sanat, Magazin, Ekonomi, Dış Haberler, Politika Haberleri, Eğlence
Video Haber Copyright © 2009 BT Designed by Pie BT
    DISCLAIMER! We do not host or upload any of the files that are available on this Weblog. We merely search on INTERNET and index popular files openly available to anyone.