16 Şubat 2008 Cumartesi

Saddam'ın eşyaları ele geçirildi

Irak'ın idam edilen lideri Saddam Hüseyin'in sarayındaki fildişi, gümüş işlemeli mobilyalar, pirinç, gümüş işlemeli mangal ile saf ipek halılar Hatay'ın Reyhanlı ilçesi Cilvegözü Sınır Kapısı'nda "Darbe" operasyonunda ele geçirildi. Cilvegözü'nde Suriye plakalı bir TIR'da yapılan aramada yakalanan Saddam'ın sarayındaki tarihi antika eşyalar bilirkişi ve Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Sanat Tarihi Bölümü öğretim görevlileri tarafından incelendi. Yapılan incelemede fildişi, gümüş işlemeli mobilyalar, pirinç, gümüş işlemeli mangal ile saf ipek halıların maddi değerinin yaklaşık 2 milyon YTL olduğu tespit edildi. Saddam'ın sarayında yağmalanarak elde edildiği bildirilen eşyaların Irak'ın kuzeyinde ünlü bir sermayedarın kendi adına 2 ile 3 yılda Peşmergelere toplattığı zengin bir koleksiyon olduğu öğrenildi.

0 yorum:

 

Site Bilgisi

Türkiye'den ve dünyadan güncel video haberler. Son haberler, Spor, Siyaset, Kültür Sanat, Magazin, Ekonomi, Dış Haberler, Politika Haberleri, Eğlence
Video Haber Copyright © 2009 BT Designed by Pie BT
    DISCLAIMER! We do not host or upload any of the files that are available on this Weblog. We merely search on INTERNET and index popular files openly available to anyone.