26 Şubat 2008 Salı

Gül'e suikast iması yapan kişinin ses kaydı Youtube'a düştü

"O" kişi Teziç mi?

Gül'e suikast iması yapan, Bakan Çelik'e küfreden, muhtırayı alkışlayan "çok ünlü esrarengiz kişinin" ses kayıtları Youtube'a kondu.

İstihbaratçı Tuggeneral Münir Erten'in Youtube'daki ses kaydı skandalı bitmeden yenisi patladı.

Gazeteci Şamil Tayyar'ın gündeme getirdiği "esrarengiz ünlü kişinin" ses kaydı da Youtube'a düştü.

Tayyar yazısında şu sözlerle Gül'e suikast iması yapıldığını aktarıyordu:

"O bildiri orada duruyor, açıp okuyun onu. Tank yürütmeye lüzum var mı? Hadi bakalım Çankaya'ya, birini bindirsin arabaya da yemin ettirip göndermeye kalksın. Yolda kaza olur, elektrik kesilir, neler olur. Olmaz, (e-muhtıra) olmayacağını gösteriyor. Yani yapamazsın bunu..."

Yine ayrıca e-muhtırayla ilgili esrarengiz kişinin duyduğu memnuniyeti şu sözlerle aktarıyordu:

'Bir şey kesmez bizi, yüzde 40 yüzde 70, çıksın isterse. Çıkabildi mi sanki yukarıya? Oylamadan bir gün önce Genelkurmay iki satır yazdı. Ohhh!. O akşam oh demeyen var mı? Telefonlar susmadı, bu gece rahat bir uyku uyuyacağız hocam diye. Vallahi ben de çekildim oturdum. Nasıl gergindim biliyor musun..Oh!.. (27 Nisan) Biraz bir şeyler var onlara bakarken bir son dakika, alttan kırmızı şerit geçiyor. Genelkurmay açıklaması deyince, oturdum. Sonra ooooo telefonlar başladı. Saat 2,5 -3'e geliyordu, çektim fişini telefonun kapattım. 'Oooh!' dedim yattım.'

Youtube'ta bu metinlere uygun iki ses kaydı yayınlandı. Ses kayıtlarında fona eski YÖK Başkanı Erdoğan Teziç'in resmi kondu.

Aktif haber

İlk birlik geri döndü

Operasyonda görev yapan 100 araçlık ilk konvoy Hakkari'deki Çukurca 3. Jandarma Taktik Komutanlığı'na geri döndü. Üs bölgesine konvoyun yaklaşmasıyla birlikte havalanan kobra helikopterler koruma görevi yaptı.

"TSK görevlerini başarıyla yerine getiriyor"

TBMM Başkanı Köksal Toptan, sınır ötesi operasyon görevlendirme ve yetkisini Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) başarıyla icra ettiğini belirterek "Bundan sonra da kara harekatıyla yerine getirecektir." dedi. Meclis Başkanı Toptan, TBMM gazetecilerin gündeme ilişkin sorularına cevap verdi. Sınır ötesi operasyonlar dahilinde kara harekatına girişildiğinin hatırlatılması üzerine Köksal Toptan, parlamentonun TSK'ya daha önce yetki verdiğini ve görevlendirmede bulunduğunu söyledi. Toptan, "Silahlı Kuvvetler, daha önceki operasyonları başarıyla yerine getirdi. Bundan sonraki kara harekatıyla da yerine getirecektir." diye konuştu.

Başörtülü öğrencilerin kimliklieri alındı

Yıldız Teknik Üniversitesi'nde öğleden önce derse girmelerine izin verilen başörtülü öğrencilerin kampüsten çıkarken kimlikleri alındı. Dersleri öğleden sonrada olan başörtülü öğrencilerin kampüse girişine de kimlikleri alınarak müsaade edildi.

25 Şubat 2008 Pazartesi

Şehit cenazeleri için tören düzenlendi

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) terör örgütüne yönelik olarak Irak'ın kuzeyinde sürdürdüğü operasyonlarda şehit olan Piyade Binbaşı Zafer Kılıç, Kara Pilot Yüzbaşı Tekin Işık ile Kara Pilot Üsteğmen Gürcan Ulucan için Kocatepe Camisi'nde tören düzenlendi.

Kara harekatının ilk görüntüleri yayınlandı

Genelkurmay Başkanlığı harekatın 5. gününde operasyonlar sırasında çekilmiş hareketli görüntüler yayınladı. Dağıtılan CD'de operasyona katılan helikopterlerin yanısıra kış kamuflajlı askerlerin karlı bölgelerdeki gece ve gündüz çekilmiş görüntüleri yeraldı.

Başörtülü öğrenciler sevinçten ağladı

Anayasa'nın 10. ve 42. maddelerinde yapılan değişikliğin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından onaylanarak Resmi Gazetede yayınlanmasının ardından, Erciyes Üniversitesi'nde yasanın uygulanmasıyla başörtülü öğrenciler derse girmeye başladı. Atatürk Sağlık Yüksekokulu'nda öğrenim gören, ancak adını ve hangi bölümde okuduğunu söylemek istemeyen başörtülü bir öğrenci yasağın tamamen kalktığını öğrencince göz yaşlarına hakim olamadı. Sevinçten hıçkırarak ağlayan öğrenciyi arkadaşları sakinleştirmeye çalıştı.

22 Şubat 2008 Cuma

Nefesleri kesen kaza görüntüleri

İzleyeceğiniz videoda yolda dijkkatli olmanın ne derece önemli olduğunu anlatıyor. Kurallar bizler için! Trafikte her kazadan ders almalıyız.

İşte nefesleri kesen kaza görüntüleri...

'Mızrak'a platin takıldı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı korumak için önceki gün görevi başında 10 metre yükseklikten düşen ve arka bacağı kırılan bomba arama köpeği Mızrak, dün ameliyat edildi. Yaklaşık 1,5 saat süren ameliyatı gerçekleştiren Prof. Dr. Hasan Bilgili, başarılı geçen ameliyatın ardından köpeğin sağlık durumunun iyi olduğunu söyledi. Bilgili'ye göre, Mızrak 2 aylık rehabilitasyondan sonra Başbakan'ı koruma görevine dönebilecek. Hayatî tehlikesi bulunmayan Mızrak'a ameliyatta platin takıldı.


Jirinovski, canlı yayında politikacıyı dövdü

Rusya'da 2 Mart'ta yapılacak başkanlık seçim kampanyaları devam ederken, 'tuhaf' açıklamaları ile sık sık gündeme gelen aşırı sağcı siyasetçi Vladimir Jirinovski, bu sefer katıldığı programda rakibini dövmesiyle konuşuluyor. Liberal Demokrat Parti lideri Jirinovski'nin, Batı yanlısı Demokrat Parti adayı Andrey Bagdanov'un temsilcisi Nikolay Gotsa'yı canlı yayınlanan tartışma programında yumruklaması ülkede günün konusu oldu.

"TSK hedefine ulaştıktan sonra dönecek"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Kuzey Irak'ta hedeflerine ulaştıktan sonra en kısa süre içinde yeniden görev yerlerine döneceklerini belirtti. Başbakan Erdoğan, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Resim ve Heykel Müzesi'nde düzenlenen programa katıldı. Başbakan Erdoğan, burada yaptığı konuşmada, TSK'nin Meclis tarafından verilen tezkere kapsamında dün akşam saatlerinde Kuzey Irak bölgesine hava destekli kara harekâtı başlattığını söyledi.

Görevini tamamlayan tanklar geri döndü

Şırnak'ın Silopi ilçesindeki Habur Sınır Kapısı, dün gece harekata katılan tankların dönüşü sırasında geçici bir süre trafiğe kapatıldı. Silopi ilçesindeki Hac Konaklama Tesisleri'nde konuşlanan 60'a yakın tank, Irak'ın sıfır noktasındaki Siyahkaya bölgesinde çalışmalarını tamamladıktan sonra birliğine döndü.

Kara harekatı başladı

Genelkurmay Başkanlığı, dün akşam saat 19:00'dan itibaren Irak'ın kuzeyindeki PKK'ya karşı kara harekatı başlatıldığını açıkladı. Harekata katılan 10 bin askerin Irak'ın kuzeyine girdiği öğrenildi.


21 Şubat 2008 Perşembe

Fenerbahçe tarih yazdı

Şampiyonlar Ligi ikinci tur ilk maçında Sevilla'yı konuk eden Fenerbahçe, Semih Şentürk'le güldü. Mateja Kezman ve Lugano ile iki kez öne geçen Sarı-Lacivertliler, önce Edu (K.K.) sonra da Escude ile hayal kırıklığına uğrasa da Semih ile tekrar tura sarıldı. Kanarya, çeyrek final şansını 4 Mart'ta İspanya'daki rövanşa taşıdı.


Polat, Hakan'a bir adım daha yaklaştı

'Kurtlar Vadisi Pusu'nun bu akşam ekrana gelecek yeni bölümünde, Polat Alemdar, Ahu'nun ölümünün ardından, bu korkunç komployu kuranları öğrenmek için harekete geçer. Jülide'den öğrendikleri, Polat kadar Davut Tataroğlu'nu da şaşırtacaktır. Ancak Tataroğlu'nu şaşırtacak tek gerçek bu değildir. Büyük İskender'in yaptığı teklifi reddetmek, kendisine pahalıya patlayacaktır. Öte yandan Memati, ortağı Bulut'un limandan uyuşturucu kaçırdığını öğrenir. Hüsnü'nün kırmızı ışıkta çarptığı arabadan çıkan sürpriz isim ise Polat'ı Hakan'a bir adım daha yaklaştırır.


Şırnak'ta, PKK'ya yönelik operasyonlar

PKK'ya yönelik operasyonlar genişletiliyor. Bölgeye yeni birlikler sevk ediliyor. Türk Silahlı Kuvvetleri, terör örgütü PKK'ya karşı olası bir sınır ötesi kara operasyonunun sinyallerini vermeye başladı. Sabah saatlerinde Şırnak'ın Cizre ilçesinden Irak sınırına sıfır noktada bulunan askeri birliklere 100'e yakın askeri araç ve çok sayıda komando kaydırıldı. İki gündür bölgeye yapılan sevkıyat kapsamında sınır bölgesine çok sayıda komando ve askeri araç ve tank sevkiyatı yapıldı. Sabah gerçekleştirilen askeri sevkiyata zırhlı araçlar karadan eskortluk yaparken, helikopterler de havadan güvenliği sağladı.


Bahçeli'den tahrik uyarısı

MHP Grup toplantısında konuşan Devlet Bahçeli, son zamanlarda toplumsal kutuplaşma ve ayrıştırma senaryolarının sahnelenmeye çalışıldığı tehlikeli bir gerilim sürecine girildiğini ifade etti. Bahçeli, son günlerde artan ayrışma ve kutuplaşmaya tuzağına düşmemeleri konusunda vatandaşları uyardı.

20 Şubat 2008 Çarşamba

Alman polisi Adem'i komaya soktu

Almanya'nın Dortmund kenti yakınlarındaki Hagen kentinde, polisin fiziki şiddet kullanması sonucu komaya girdiği iddia edilen ve yoğun bakımda bulunan Adem Özdamar'ın beyin fonksiyonlarının azaldığı bildirildi Uyuşturucu kullandığı tahmin edilen ve hafta sonunda annesine ''Afrikalı iki zenci peşimde, beni öldürecekler'' diyerek eve çağırdığı polisle birlikte karakola giden Samsunlu Özdamar'ın, yaklaşık 2 saat sonra ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı ve beyin ameliyatı geçirdi...


Türkiye, Kosova'yı tanıdı

Pazar günü tarihi bir karar bağımsızlığını ilan eden Kosova'yı Ankara da resmen tanıdı. Bu arada Kosova'yı tanıyan ülkelerin diplomatik misyonları, bağımsızlığa öfkelenen Sırpların hedefi oluyor. Sırbistan'ın başkenti Belgrad'daki Türk büyükelçiliği, bir grup Sırp öğrenci tarafından taş yağmuruna tutuldu. Elçiliğin üst katlarındaki birkaç camın kırıldığı öğrenildi. Kosova'yı şu ana kadar 20'den fazla ülke tanıdı ve bu sayı her geçen saat artıyor. Kosova'yı tanımayacaklarını açıklayan ülkelerde ise başı Sırbistan ve Rusya çekiyor... Sırbistan, Kosova'yı tanıyan ülkelerden Büyükelçilerini geri çekiyor.

Tavandan akan su eşliğinde opera

Çok sesli müziği tanıtmak için köy köy gezen Mersin Devlet Opera ve Balesi Operacıları zaman zaman uygun olmayan mekanlarda da olsa konserlerini vermekten geri durmuyor. Gözne beldesinde karların üzerinde yapılması planlanan konser, kar yağışının başlaması üzerine Gözne İlköğretim Okulu'nun konferans salonuna taşındı. Konferans salonu tavanından akan sular için salonun ortasına yangın söndürme kovaları konuldu.


Ermenistan sandık başında

Ermenistan'da son iki dönemdir Robert Koçaryan'ın oturduğu devlet balkanlığı koltuğu için 9 aday yarışıyor. Ermenistan Merkez Seçim Komisyonu verilerine göre, ülke genelinde 2 milyon 311 bin 240 seçmen bulunuyor. Halk, seçim için 422'si başkent Erivan'da olmak üzere toplam 1923 seçim merkezinde oy kullanıyor.


CHP'nin çözüm formülü

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, partisinin grup toplantısında türban tartışmaları çerçevesinde garip açıklamalarını sürdürdü. Kendi formülünü de kamuoyuna duyuran Baykal, başörtüsü sorununun 'konuyu gündeme getirmemekle' çözüleceğini savundu. Başörtüsünün serbestliğinin ülkeyi tehlikeli bir sürece götüreceği iddiasını sürdüren Baykal, bu düşüncesine gerekçe gösterirken defalarca yalanlanan bazı iddiaları yine gündeme getirdi.


Bağımsız Kosova'yı tebrik etti

Başbakan Erdoğan, AK Parti Meclis Grubunda yaptığı konuşmasının başında Kosova'yı tebrik etti. Grup konuşmasında yine önemli mesajlar veren Erdoğan, Türkiye'nin belli ağırlıklarından kurtulmanın ve kronikleşmiş belli tartışmaları gündeminden çıkarmanın mücadelesini verdiklerini söyledi.


19 Şubat 2008 Salı

Kennedy suikastında ABD'yi sarsacak gerçek

Amerikan yakın tarihinin en gizemli olaylarından olan eski Başkan John F. Kennedy suikastında ilginç bir gerçek daha ortaya çıkarıldı. Kennedy suikastı zanlısı Lee Harvey Oswald ile Oswald'ı suikasttan iki gün sonra sorguya götürülürken öldüren Jack Ruby'nin, suikasttan önce tanıştıklarını gösteren bazı belgeler bulundu.


Polis ve esnaf ikinci kez karşı karşıya geldi

Boğazına bıçak dayayan esnafı intihardan sivil polisler vazgeçirdi DÜKKANLARI MÜHÜRLENEN ESNAFLARININ BELEDİYEYE YÜRÜME GİRİŞİMİNE POLİS ENGELLEDİ ŞANLIURFA (CİHAN) - Şanlıurfa'da esnaf, Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba'yı protesto etmek için belediyeye yürümek isteyince polis engeliyle karşılaştı. Bir esnaf valilik bahçesinde bulunan Atatürk anıtı önünde boğazına bıçak dayayıp kendini keseceği yönünde tehditler savurdu.

18 Şubat 2008 Pazartesi

Tümer Larissa'da ilk golünü attı

Tümer Metin, Larissa'nın Panionios'u 1-0 yendiği maçta takımına galibiyeti getiren golü attı. İkinci devre oyuna dahil olan Tümer, karşılaşmanın 85. dakikasında kendisinin ilk, takımına ise 3 puanı getiren golü kaydetti. İşte o gol...

16 Şubat 2008 Cumartesi

TÜRKİYE, BEYAZA BÜRÜNDÜ

YURTTA KIŞ ETKİSİNİ HIZ KESMEDEN SÜRDÜRÜYOR. YURDUN ÇEŞİTLİ BÖLGELERİNDE KAR YAĞIŞI GÜNLÜK HAYATI OLUMSUZ YÖNDE ETKİLERKEN, ETKİLİ YAĞIŞLAR SEBEBİYLE YÜZLERCE KÖYLE ULAŞIM SAĞLANAMIYOR. ÜSTELİK KAR YAĞIŞI GEÇECEK GİBİ GÖRÜNMÜYOR ZİRA TÜRKİYE BUGÜNDEN İTİBAREN YENİ BİR YAĞIŞLI HAVANIN ETKİSİ ALTINA GİRİYOR.


İşte 'Ulusalcı' paneldeki hezeyan sözler

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Kadıköy Şubesi tarafından 04-13 Şubat 2008 tarihleri arasında Marmara Üniversitesi Haydarpaşa Yerleşkesi'nde gerçekleştirilen 'Hukuk ve Siyaset Okulu' sona erdi. Burada yapılan konuşmalar ise akıllara durgunluk veren türden. ADD Genel Başkanı emekli Orgeneral Şener Eruygur'un yönettiği panelde yanında oturan Ulusal Sanayici ve İşadamları Derneği (USİAD) Genel Sekreteri Birol Başaran, Türkiye'de hukuk dışına çıkılmasını önerdi. "Hukuk dışına çıkılacak günler geliyor diye düşünüyorum." diyen Başaran, şok edici konuşmasında, "Bazı durumlarda hukukun askıya alınmasında bir zarar yoktur diye düşünüyorum. Bunlardan bir tanesi de Atatürk'ün yaptığı devrimdir. Atatürk'ün çok hukuka bağlı olması için padişahın huzurunda selam durması gerekiyordu. Bir saatten sonra 'yok buraya kadar' dedi. 'Ben padişahı tanımıyorum' dedi. Hukuk dışına çıktı. Ama ülkesini kurtardı. Hukuk ilkelerine saygı duyulması gerekenlerin affına sığınarak ben öyle düşünmüyorum. Ülke dara düştüğü zaman hukuk dışına da çıkılır diye düşünüyorum." ifadelerini kullandı. Başaran'ın konuşması başta Şener Eruygur olmak üzere tüm salon tarafından dakikalarca alkışlandı.


Susurluk Davası'ndan yeniden yargılanacak

Susurluk Davası'ndan yeniden yargılanacak DP eski Genel Başkanı Mehmet Ağar: "Kargadan korkan darı ekmez; Allah'ın dediği olur." dedi.

Sinirli antrenör küçük oyuncuları tartakladı

Erzincan'da düzenlenen Basketbol Yıldız Kızlar Grup birinciliği final maçına, finalist takımlardan Trabzon Şehit Yüzbaşı Cengiz Topel İlköğretim Okulu'nun antrenörü damgasını vurdu. Takımın antrenörü yaşları 13 ile 14 arasında değişen kız öğrencilere hakaret edip, tartakladıktan sonra bir öğrencini de kulaklarını çekip, bir kaçkez çekip kafa attı.

Batman savaş alanına döndü

Batman şehir merkezi, çarşı içinde eylem yapıldı.Terör yanlısı göstericiler polislere taş attılar biraraya gelip sloganlar attılar.

Hastaların ameliyat ipini bile sattılar

Ankara'da hastanelere ait içinde ameliyat ipi bile bulunan tıbbi malzemeleri hastane dışına çıkartarak medikal firmalara satan ''iplik fareleri'' polis engeline takıldı. Edinilen bilgilere göre; Ankara Emniyeti Organize ve Kaçakçılık Şubesi dedektifleri, hastanelerden tıbbi malzemelerinin, hastane çalışanlarının yardımıyla dışarı çıkartılarak medikal şirketlere satıldığı yönünde aldığı ihbar üzerine harekete geçti. 6 aylık çalışma sonucu hastanelerin tıbbi malzemelerini satan çeteye yönelik ''İplik Fareleri'' adıyla bir operasyon düzenlendi. Operasyon sonucunda, aralarında hastane çalışanlarının da bulunduğu 15 kişi, suç işlemek amacıyla örgüt kurarak devleti zarara uğratmak suçlamasıyla gözaltına alındı.

Elektrik direklerinde 'voleybol'

Türkiye genelinde 17 ilden gelen 100 elektrik teknisyeni, Erzincan Aras Elektrik Eğitim Merkezi'nde düzenlenen kurslara katıldı. Yirmi gün süren kurslarda teorik bilgileri alan elektrik teknisyenleri, 136 saat kurs gördü. Günde 8 saat uygulamalı eğitimde kursiyerler, direklere çıkmak, direkte tesislerin kullanımı, direk üzerinde denge sağlama ve montaj yapmak eğitimine tabi tutuluyor. Elektrik teknisyeni kursiyerler, günlük hayatlarında kendileri için önem arz eden çalışmalarında, çıktıkları direkler üzerinde voleybol oynayarak dengede kalmayı öğreniyorlar.

DTP'li Tuncel'e 15 yıl hapis istemi

İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya tutuksuz sanık Sabahat Tuncel katılmadı. Esas hakkındaki görüşünü açıklayan Cumhuriyet savcısı Savaş Kırbaş, DTP Tuncel'in 12 Haziran 2004'te kendisine ait pasaportla yasal yollardan Şırnak Habur sınır kapısından Kuzey Irak'a geçtiğini aktardı. Mahkeme, sanık avukatlarının mütalaya karşı savunmalarını hazırlamaları için duruşmayı erteledi. Mahkeme, savcının talebi doğrultusunda karar verdiği takdirde bu hüküm ancak Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin Tuncel'in dokunulmazlığını kaldırmasıyla uygulanabilecek. Meclis dokunulmazlığı kaldırmazsa infaz Tuncel'in milletvekilliğinin sona ermesinin ardından gerçekleştirilecek.

PKK yanlıları eylem yaptı

Terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın yakalanışının yıldönümü öncesi bölücü örgüt yandaşları, Mersin'de ara sokaklarda toplanarak lastik yaktı. Yürüyüşe geçmek isteyen örgüt yandaşlarına emniyet güçlerinin izin vermemesi üzerine, göstericiler polis panzerine molotof kokteyli atarak ara sokaklara kaçtı. Örgüt yandaşlarının molotofları polis panzerine ulaşmazken, Çevik Kuvvet ekibi gaz bombası atarak ara sokaklardaki göstericileri dağıttı.

Sav: Başbakan küçük beyinli

CHP Genel Sekreteri Önder Sav, partisinin Merkez Yönetim Kurulu Toplantısı devam ederken, toplantının gündemine ilişkin bir basın toplantısı düzenledi. Erdoğan'ın partisine yönelik eleştirilerine cevap veren Sav şu ifadeleri kullandı... AK Parti'den Sav'ın ifadelerine cevap gecikmedi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat, Başbakan Erdoğan için "Laiklik onun küçük beynine sığmayacak kadar büyük bir kavramdır" diyen CHP Genel Sekreteri Önder Sav'a sert tepki gösterdi.

Öğretmen 'trafik canavarı' kurbanı

İstanbul'daki feci kaza, 0-2 Otoyolu Küçükbakkalköy Sapağı'nda meydana geldi. Okulundaki derslerini bitirip evine dönen öğretmen Emre Murat Çevik'in kullandığı motosiklete Hüseyin A.'nın kullandığı ticari taksi arkadan çarptı. Kaza sırasında başındaki kaskı çıkan 39 yaşındaki Çevik, yol ayırımında bulunan demir bariyerlere çarptı. Başından ağır yaralanan öğretmen, olay yerinde hayatını kaybetti. Kazaya neden olduğu iddia edilen taksi sürücüsü, "Bir anda önüme fırladı; kurtaramadım." diyerek, kendisini savundu.

Saddam'ın eşyaları ele geçirildi

Irak'ın idam edilen lideri Saddam Hüseyin'in sarayındaki fildişi, gümüş işlemeli mobilyalar, pirinç, gümüş işlemeli mangal ile saf ipek halılar Hatay'ın Reyhanlı ilçesi Cilvegözü Sınır Kapısı'nda "Darbe" operasyonunda ele geçirildi. Cilvegözü'nde Suriye plakalı bir TIR'da yapılan aramada yakalanan Saddam'ın sarayındaki tarihi antika eşyalar bilirkişi ve Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Sanat Tarihi Bölümü öğretim görevlileri tarafından incelendi. Yapılan incelemede fildişi, gümüş işlemeli mobilyalar, pirinç, gümüş işlemeli mangal ile saf ipek halıların maddi değerinin yaklaşık 2 milyon YTL olduğu tespit edildi. Saddam'ın sarayında yağmalanarak elde edildiği bildirilen eşyaların Irak'ın kuzeyinde ünlü bir sermayedarın kendi adına 2 ile 3 yılda Peşmergelere toplattığı zengin bir koleksiyon olduğu öğrenildi.

15 Şubat 2008 Cuma

1 saat önce açılan kumarhaneye baskın

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak ve Kumar Masası ekipleri bir iş Merkezi'nde kumar oynatıldığını belirledi. Daha 1 saat önce açıldığı öğrenilen, kumar salonuna müşteri kılığında giren ekipler, içeride kumar oynatıldığını görmeleri üzerine operasyon için düğmeye bastı. Kumar salonuna ani baskın yapan Ahlak ve Kumar Masası ekipleri 9 poker masası, 1 rulet, 1 pos makinesi ve kumar oynatmak için çok sayıda pul ele geçirdi. Kumarhane'nin içerisinde bulunan 30 erkek ve 10 kadın gözaltına alındı.

Tersane ölümlerine tabutlu protesto

İstanbul Tuzla'da faaliyet gösteren tersanelerde en son 12 Şubat Salı günü DEARSAN Tersanesi'nde çalışan Cevat Toy hayatını kaybetmişti. Olayın yaşandığı Dearsan Tersanesi önünde toplanan LİMTER-İŞ sendikası üyesi işçiler çalışma şartlarının iyileştirilmesi ve taşeron firmalara iş verilmemesi için protesto eylemi gerçekleştirdi.

Donan nehir üzerinde mahalle maçı

Muş'ta köylü gençler donan Murat Nehri üzerinde futbol maçı yaparak vakit geçiriyor. Muş merkeze bağlı Şenova köyünün yaklaşık bir kilometre yakınında geçen ve etkili soğuklar sebebiyle buz tutan Murat Nehri gençlerin futbol sahası oldu.

Lübnan'da gergin gün

Lübnan merkezli Hizbullah grubu, Suriye'de öldürülen örgütün komutanlarından İmad Mugniye için Beyrut'ta bir cenaze töreni düzenledi. ABD'nin en çok aradığı isimler arasında olan ve başına 5 milyon dolar ödül koyduğu Mugniye'nin cenazesine, İran Dışişleri Bakanı Manuçehr Muttaki'nin de katıldı.

Hırsız eve tırmanırken düştü

Kasımpaşa'da 2. katta bulunan bir eve tırmanan hırsızlık zanlısı, tutunduğu penceredeki parmaklıkların kopması sonucu yere çakıldı. Birçok yerinde kırık tespit edilen zanlının üzerinde bir tornavida ve uyuşturucu hap ele geçirildi. Uzun süre ambulans bekleyen zanlıya vatandaşlar tepki gösterdi.

Öğrencilerden CHP'ye eleştiri

Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu Yeditepe Üniversitesi Uluslar arası İlişkiler Kulübü öğrencilerini meclis'te kabul etti. Öğrenciler CHP'ye çeşitli konularda eleştirilerde bulundu. Öğrencilerden biri CHP'nin Atatürk'ün halkçılık ilkesinden uzaklaştığını belirtirken İstanbul'daki oylarının elit semtlerden olduğunu söyledi.

14 Şubat 2008 Perşembe

Yunanistan'da 6,7 büyüklüğünde deprem

Yunanistan'ın güneyinde, Richter ölçeğine göre 6.7 şiddetinde bir deprem meydana geldi. ABD Jeoloji Enstitüsü, depremin şiddetini ilk olarak 7.3 olarak verdi. Ancak enstitü, daha sonra bu rakamı 6.7'e indirdi. Bu arada, Selanik Üniversitesi Jeodinamik Enstitüsü, depremin şiddetini 6.5 olarak verdi.

Şırnak'ta "15 Şubat" tedbirleri

Şırnak'ta güvenlik güçleri, PKK terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın yakalanışının yıldönümü dolayısı ile tedbirlerini artırdı. Abdullah Öcalan'ın yakalanıp Türkiye'ye getirilişinin 9. yılı olması sebebiyle Şırnak'ta yapılacak olası eylemlere karşı güvenlik güçleri alarma geçti. Örgütün özellikle Şırnak'ta eylem hazırlığında olduğu yönündeki istihbarat üzerine, polislerin izinleri kaldırıldı. Bölgedeki kontrol noktalarında önlemler artırılırken bölgeye yeni askeri birlik takviye edildi.

Alparslan Aslan'a müebbet hapis cezası

Danıştay 2. Daire üyeleri ve Cumhuriyet Gazetesi'ne yönelik saldırılarla ilgili davada, sanık Alparslan Arslan, 2 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis, ayrıca 68 yıl 9 ay hapis ve 450 YTL para cezasına çarptırıldı. Karar duruşması sonunda sanıklardan Osman Yıldırım, mahkeme başkanına hakaret etti.

Polat Alemdar'a tuzak

İskender Büyük'ün katılmasıyla hareketlenen 'Kurtlar Vadisi Pusu'nun geçen bölümünde, İskender Büyük ve Polat Alemdar 'Kırmızı Kitap'ın izini sürerken karşılaşmışlardı. İşte Dizinin bu haftaki fragmanı.

Meclis kapısı eylemlere sahne oldu

TBMM Dikmen Kapısı bugün de eylemlere sahne oldu. Meclis kapısına; Diyanet-Sen üyeleri görüşülmekte olan Vakıflar Yasası'nı protesto için gelirken, Dev Sağlık-İş Sendikası üyeleri ise sağlık hizmetlerinin taşeron firmalara verilmesine karşı çıktı. Ellerinde taşıdıkları ''İstanbul Kostantiniye olmasın'' pankartlarıyla Meclis kapısana gelen Diyanet Sen üyesi 50 kişi, burada yaptıkları basın açıklamasında Vakıflar Yasası'nın Meclis'ten geçmesi halinde ülkenin azınlık vakıfları tarafından kuşatılacağını savundu.

Polis ve zabıta taş yağmuruna tutuldu

Diyarbakır'ın Kayapınar beldesinde hazine arazisi üzerindeki kaçak yapıların yıkılması sırasında olaylar çıktı. Kayapınar Belediyesi yıkım ekibi, Barış Mahallesi'nde, başkalarına ait arsalara inşa edilen 13 kaçak binayı yıkmaya başladı. Çevrede toplanan kaçak bina sakinleri, yıkımı engellemeye çalışarak, ekiplere ve polise taş atmaya başladı. Vatandaşların direnmesi üzerine polis biber gazı kullandı. Kısa aralıklarla sağlanan güvenlik sırasında iş makinaları kaçak yapıları yıkmaya başladı. Yıkım sırasında ev sahipleri belli aralıklarla tepkilerini sürdürerek polis ve zabıtaya saldırdı.

İpsala Sınır Kapısı'nda kaçak ilaç operasyonu

Edirne'nin İpsala Sınır Kapısı'nda yurda giriş yapmak isteyen bir otobüste, Sağlık Bakanlığı'ndan izin alınmadan getirilmek istenen ilaç ve tıbbi malzemeler ele geçirildi. Edinilen bilgiye göre, İpsala Gümrük ve Muhafaza Müdürlüğü ekipleri, Yunanistan'dan Türkiye'ye giriş yapmak isteyen Gürcistan uyruklu Nodar Ashvili yönetimindeki ve 5OOII742 plakalı otobüste şüphe üzerine arama yaptı. Aramada, otobüsün bagajına gizlenmiş olarak Sağlık Bakanlığı'ndan izin alınmadan yurda sokulmak istenen çok miktarda ilaç, diş dolgusu ile tıbbi alet ve cihazlar ele geçirildi.

Bakan Güler: "İran, doğalgaz vanalarını açtı"

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, İran'ın gelinen nokta itibariyle doğalgaz vanalarını açtığını söyledi. Güler; konuya yönelik kalıcı bir çözüm üretmek amacıyla özel bir boru hattı yapım projesine gidilebileceğini açıkladı. Hilmi Güler, nükleer enerjiyle ilgili 2 firmaya ihaleye giriş izni verilmeyeceği yönündeki iddialara karşı, konuya yönelik değerlendirmenin Bakanlıkta değil Türkiye Atom Enerjisi Kurumu'nda (TAEK) olduğunu söyledi.Bakan Güler, İran doğalgazıyla ilgili soruya, "İran şu an itibariyle doğalgaz vanalarını açtı. Bununla birlikte duruma ilişkin kalıcı bir çözüm üretmek amacıyla özel bir boru hattı projesine başvurulabilecek." dedi.

Gül, Dışişleri Bakanı Babacan'ı ziyaret etti

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Cumhurbaşkanı seçilmeden önce son olarak görev yaptığı Dışişleri Bakanlığı'na geldi. Gül, Bakan Babacan'ı bakanlıkta ziyaret etti. Dışişleri Bakanı Ali Babacan tarafından kapıda karşılanan Gül, kendisi için hazırlanan kırmızı halıdan yürüyerek bakanlığa girdi. Gül ile Babacan'ın başbaşa görüşmesinde haber ajanslarına görüntü alma izni verilirken uzun süre bakanlıkta görev yapan Cumhurbaşkanı'nın görüşme salonunda çevreye bakarak hayret içeren ifadeler kullandığı duyuldu.

Sevgililer Günü'nde eşine inek hediye etti

Hakkari'de Kasım Tatlı isimli şahıs, Sevgililer Günü sebebiyle 24 yıllık evli olduğu 7 çocuk annesi eşi Miran Tatlı'ya sağımlık inek hediye etti. Ev ekonomisine yardımcı olacak hediye ineği alan Miran, son derece memnun olduğunu, sütüyle çocuklarını besleyeceklerini söyledi.

13 Şubat 2008 Çarşamba

Barak, Büyükanıt ve Gül ile görüştü

Genelkurmay'da Orgeneral Büyükanıt'ın makamında gerçekleşen görüşmeye Genelkurmay 2. Başkanı Orgeneral Ergin Saygun ile Türkiye'nin Tel Aviv Büyükelçisi Namık Tan da katıldı. Daha sonra Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de, Barak'ı kabul ederek, bir süre görüştü. Kabulde, Barak ve beraberindekilerin yanı sıra Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül ile Gül'ün Dışişleri Başdanışmanı Büyükelçi Gürcan Türkoğlu da bulundu.

Kundaklamalar arttı

İstanbul'un Kartal ilçesi'nde bir minibüs, üzerine benzin dökülerek yakıldı. Saldırganlar koşarak olay yerinden kaçmaya çalışırken, çevre sakinleri ile olayın failleri arasında kovalamaca yaşandı. Sokak üzerindeki otomobilleri kundaklamaya çalıştığı öne sürülen 2 kişi, polis tarafından kıskıvrak yakalandı. İfadeleri alınan şüphelilerin anlattıkları doğrultusunda, daha önce de bir kundaklama olayına karıştığı tespit edilen 1 kişi ise evinde yakalanarak gözaltına alındı.

Erdoğan medyaya yüklendi

Başbakan Erdoğan, partisinin il başkanları toplantısında yaptığı konuşmada medyaya yüklendi. Erdoğan, AK Parti Hükümetinin, tüm vatandaşların yaşam tarzı, düşüncesi ve inancının teminatı ve koruyucusu olduğunu söyledi.

Tinercilere gece yarısı operasyonu düzenledi

Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Güvenlik Şube ekipleri Beyoğlu'nun arka sokaklarında tinerci avına çıktı. Son günlerde Beyoğlu'nda artan gasp ve kapkaç olayları dolayısıyla Beyoğlu'nu sokak sokak gezen ekipler, madde bağımlısı şahısları kıskıvrak yakaladı. Yunus ekiplerinin de destek verdiği operasyon; Odakule'den başlayarak Tarlabaşı, Galatasaray Hamamı ve çevre sokaklarda sürdü. Şüpheli görülen şahıslar üzerinde arama yapan ekipler, kimlikler aracılığıyla Genel Bilgi Toplama (GBT) uygulaması yaptı.

İstanbullular güne karla başladı

İstanbul'da sabah saatlerinden itibaren özellikle şehrin yüksek kesimlerinde kar yağışı görüldü. İstanbul'da vatandaşlar sabaha kar yağışıyla uyandı. Sabah saatlerinde rüzgarın da etkisiyle tipi şeklinde görülen kar, sürücülere zor anlar yaşattı. E-5 ve E-6 Karayolunda yoğun kar yağışı nedeniyle trafik durma noktasına geldi. Kar yağışına hazırlıksız yakalanan şehirde Büyükşehir ekipleri de karla mücadele çalışmalarına başladı.

Sıhhiye mitingine provokasyon bombası

Anayasa değişikliğine karşı yapılan mitingin provoke edilmek istendiği ortaya çıktı. Mitingden önce Sıhhiye'de bir camide el bombası bulundu. Bombanın, Cumhuriyet Gazetesi'ne atılanlarla bağlantısı araştırılıyor.

Gül: Kimse öz vatanında gariplik çekmeyecek

Kahramanmaraş'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 88. yıl törenlerine katılan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, günümüzün yiğitliği ve kahramanlığının ülkelerin gelişmişlik düzeyi ile orantılı olduğunu kaydetti. Gül, "Daha güçlü bir ülkemiz, daha gelişmiş bir ekonomimiz, daha çok övünebileceğimiz bir demokrasimiz varsa kahramanlık burada gösterilecektir. Hepimiz öz yurdumuzda mutlu olacağız, öz vatanımızda hiç kimse gariplik çekmeyecektir. İşte bunu başarabilirsek dedelerimize layık oluruz." dedi.

12 Şubat 2008 Salı

Bahçeli: Nazik ve hassas bir süreçteyiz

Başörtüsüyle ilgili Anayasa değişikliğinden sonra başlayacak geçiş sürecinin çok nazik ve hassas nitelikte olacağını vurgulayan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Bu dönemin, toplumsal huzuru ve kamu düzenini etkilemeyecek bir şekilde sağduyu ile aşılması hayati önem taşımaktadır. Ancak, başörtüsü sorununun sıkıntılı geçmişi ve son günlerde bu konu etrafında koparılan tahrik fırtınaları, bu sürecin maalesef çok zor ve sancılı geçeceğini göstermektedir. Adeta Üniversite kapılarında olay çıksın diye gün sayanların, çatışma ortamı için hesap yapanların topluma korku salmak için seferber olmaları, çok ciddi bir endişe kaynağı olarak karşımızdadır. Bazı siyasetçilerin dış müdahalelere ve rejim krizine davetiye çıkaran tutumları, ihtilal ve idamdan bahsetmeleri, tahrik kampanyalarının ibret verici boyutlarını gözler önüne sermektedir" diye konuştu. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, herkesin tahrikten uzak durması gerektiğini belirterek hayati sınavın sağduyuyla aşılmalı gerektiğini vurguladı. Anayasa Mahkemesi'nin taraf haline getirilmemesi gerektiğini savunan Bahçeli, "Düzenleme, yenilgi veya zafer olarak algılanmamalı." şeklinde konuştu.

Erdoğan Menderes'e atıf yapınca, Arınç ağladı

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın partisinin grup toplantısında Adnan Menderes'e atıfta bulunduğu sözler, TBMM eski Başkanı Bülent Arınç'ı duygulandırdı.

11 Şubat 2008 Pazartesi

Real Madrid'den 7-0'lık gol yağmuru / Video

Real gol oldu yağdı: 7-0
İspanya Ligi'nde 23. hafta mücadelesinde lider Real Madrid, Estadio Santiago Bernabeu Stadı'nda konuk ettiği Real Valladolid'i gole boğdu ve sahadan 7-0'lık tarihi bir skorla ayrıldı.

İlk yarısı da liderin 5-0'lık üstünlüğü ile sona eren karşılaşmada Madrid ekibinin golleri 7. dakikada Baptista, 30 ve 37. dakikada Raul, 32. dakikada Arjen Robben, 43 ve 62. dakikada Guti ve 80. dakikada Drenthe'den geldi.La Liga'nın en golcü takımı olan Real Madrid bu karşılaşmada attığı 7 golle bu sezon attığı toplam gol sayısını 53'e yükseltti. Bu müthiş galibiyetin ardından Real Madrid puanını 56'ya yükseltip liderliğini sürdürürken, Valladolid 27 puanda kaldı.La Liga'da bugün oynanan diğer karşılaşmalarda alınan sonuçlar şöyle:
A.Bilbao 1-0 Levante
Espanyol 2-1 R.Huelva
Mallarco 0-0 Almeria
Osasuna 1-0 Zaragoza
R.Santander 0-2 A.Madrid
tumspor

Kameradaki TIR'ın devrilme anı

İzmir Bornova'da yaşanan bir TIR kazası güvenlik kamerasıyla saniye saniye kaydedildi. Önce geri kaçan TIR'ın şaha kalkan ön tarafı asfalta yan yattı. Söze bırakmayan video:İzmir'in Bornova İlçesi'nde yaşanan bir TIR kazası güvenlik kameralarınca saniye saniye kaydedildi.

Şoför Kadir Uğurlu yönetimindeki TIR freni başalınca yokuş aşağıya son surat gitmeye başladı.

Kazaya sebebiyet vermemek için yol ayrıımına giren şoförün çabaları TIR'ı durdurmaya yetmedi. Geri geri kaçmaya başlayan TIR'ın şaha kalkan ön tarafı inanılmaz bir şekilde asfalta yan yattı. Kazada şans eseri kimsenin burnu bile kanamadı.

10 Şubat 2008 Pazar

Song Kamerun'u yaktı-VİDEO

Mısır yine şampiyon!
26. Afrika Uluslar Kupası'nı Mısır kazandı. Gana'da düzenlenen turnuvanın final maçında Kamerun'u 76. dakikada Abo Terika'nın attığı golle 1-0 mağlup eden son şampiyon Mısır, bu yıl da mutlu sona ulaşarak 6. kez bu kupanın sahibi oldu.

Maçın büyük bölümünde temkinli oynayan iki takımdan Mısır, 76. dakikada kilidi açtı ve bu golle zafere ulaştı. Galatasaaray'da forma giyen Song'un büyük hatasında topla buluşan Zidan, ceza sahası içindeki arkadaşı Abo Terika'yı topla buluşturdu ve onun vuruşunda top ağlara gidince kupa bir kez daha Mısır'ın oldu.

Maçtan sonra Mısırlı futbolcular büyük sevinç yaşarken, Song'lu, Eto'o'lu , Geremi'li Kamerun ise üzülen taraftı. Mısır, grup maçında da Kamerun'u 4-2 mağlup etmeyi başarmıştı.

9 Şubat 2008 Cumartesi

Erdoğan, 'ermeni' sorusuna çok kızdı

Erdoğan, Almanya'nın Münih kentinde düzenlenen ''44. Münih Güvenlik Konferansı''nın açılış konuşmasını yaptı ve katılımcıların sorularını yanıtladı. Erdoğan, 1915 olaylarına ilişkin Ermeni iddialarıyla ilgili olarak da şunları kaydetti: ''Biz önümüze getirilen AB müktesebatıyla ilgili ne varsa, bunları çözüyoruz, bunları yapıyoruz. Şöyle bir ifade var. 'Katledilen Hristiyanlar, katledilen Ermeniler' neye dayanarak bunları söylüyorsunuz? Çok çirkin bir yaklaşım, Elinizde hangi belge var. Şu anda Ermenistan Dışişleri Bakanı da burada. Bakın ben davetimi yaptım. 2005 yılında mektup yazdım. Biz arşivlerimizi açtık ve şu ana kadar 1 milyonu aşkın belge tasnif edilmiştir. Varsa Ermenistan'da arşivlerini açsın

Sınır ötesi operasyona ilişkin görüntüler

Genelkurmay Başkanlığı, 4 Şubat günü Irak'ın Kuzeyi'nde yürütülen operasyonlarda yaklaşık 70 hedefin tam isabetle vurulduğunu belirtirken, hedeflerin 42'sinin sığınak, 6'sının mağara ve 22'sinin de lojistik ve eğitim merkezi olduğunu açıkladı.

6 Şubat 2008 Çarşamba

Türk gemisi, Hırvatistan açıklarında yandı

İtalya'nın Trieste kentine doğru giden Türk bandıralı bir gemi, Hırvatistan'ın Rovin Kasabası'nın 15 deniz mili açığında yandı. Yangının nedeni henüz belirlenemezken, yanan geminin 22 kişilik mürettabat ve 9 yolcusu, Yunanistan ile Venedik arasında turistik seyahat düzenleyen bir İkarus Palace isimli gemi tarafından kurtarıldı. Geminin İtalya'ya petrol ürünleri ve kamyon taşıdığı bildirildi.

Emekli subayların MHP önüne bıraktığı çelenk tekmelendi, arbede çıktı

VİDEO- Emekli subay derneklerinin yöneticileri, türban düzenlemesinde AKP'ye verdiği destek nedeniyle MHP'yi protesto etmek için genel merkez binasına siyah çelenk bıraktı.


Çelengin bırakılması sırasında gerginlik yaşandı. Bir grup MHP'li, genel merkezin önünde polis barikatını aşarak çelengi parçaladı, emekli subaylara saldırdı. Türkiye Emekli Subaylar Derneği, Muharip Gaziler Derneği, Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği ile Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimler Derneği başkan ve yöneticileri MHP'yi protesto etmek için saat 11.30 da genel merkez binasının önüne geldiler. Polisin geniş güvenlik önlemi aldığı MHP genel merkez binasına üzerinde "Tarifsiz Düş Kırıklığımızla" yazılı siyah çelenk bırakan emekli subaylara bu sırada MHP'liler önce sözle sataşmada bulundu. MHP'li grup tekbir getirerek subaylara yönelik, "Biz cumhuriyeti de devleti de sizden iyi koruruz, yanlış yerdesiniz DTP'nin önüne koyun çelengi" diye sözlü sataşmalarını sürdürdüler. Bu sırada genel merkezin önündeki tansiyon yükseldi. Emekli subaylar çelengin bırakılmasının ardından hazırladıkları yazılı bir bildiriyi okumak istediler. Tam bu sırada, polis barikatını aşan bir grup MHP'li tekbir getirerek emekli subaylara saldırdı. Genel merkezin önüne bırakılan siyah çelengi parçalayan MHP'liler, çelengin parçalarını emekli subaylara fırlattılar. Polisin müdahale etmesi üzerine olay büyümeden yatıştı. Ancak emekli subaylar MHP genel merkezinin önünden hazırladıkları bildiriyi okuyamadan hızla ayrılmak zorunda kaldılar. Türkiye Emekli Subaylar Derneği 2. Başkanı (E) Tuğgeneral Nuri Güneş, okuyamadıkları açıklamayı gazetecilere yazılı olarak verdi.SİZ DE Mİ SAYIN MİLLETVEKİLLERİ

Türkiye Emekli Subaylar Derneği Başkanı (E) Tümgeneral Rıza Küçükoğlu, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Başkanı (E) Albay Feridun Çelenk, Türkiye Emekli Astsubaylar derneği Başkanı E.Kdm.Bşçvş. Mustafa Erol ile Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı E.Gazi Üsteğmen Taner Uran'ın imzasını taşıyan bildiri, MHP'li milletvekillerine hitaben yazıldı. Bildiri de, türbanın anayasada yer almasının, laikliği zedeleyeceğine ve cumhuriyet kazanımlarını yıpratacağının ifade edilerek şöyle denildi : "Bu girişimin üniversitelerden başlayarak toplumun diğer kesimlerinde de gerginlik yaratacağı, ayrımcılığa ve kutuplaşmalara yol açacağına inanmaktayız. Atatürkçü, halkımızın onaylamadığı bir tutumu uygulamanın gelecekte mevcut hukuk düzenini sarsan ve toplumsal yapıyı değiştiren sonuçlar yaratacağı kanaatindeyiz. Sizleri geniş halk kesimlerinin sesine kulak vermeye, yargının devrim yasalarına ait kararlarına uymaya, halkla mutabakata ve bunun gereği olarak söz konusu anayasa ve yasa değişiklik düzenlemelerinden vazgeçilmesine davet ediyoruz. Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı kalacağına ant içen ve ulusun tümünü temsil eden siz milletvekillerine 'siz de mi' diye soruyoruz."

5 Şubat 2008 Salı

Korkunç yangına şok eden iddia

Almanya'nın Ludwigshafen kentinde, 9 Türkün hayatını kaybettiği yangınla ilgili olarak kundaklama iddiaları gündeme geldi. Alman özel televizyonu ''N24'', binanın içinde yangın çıkaran bir kişiyi gördüğünü söyleyen küçük bir kızın sözlerine yer verdi. Küçük kız, binanın içindeki tahta merdivenlerin yanında bir kişinin çakmağıyla bir şeyi yaktığını, bu yanan nesneyi bina içinde bulunan bir bebek arabasının yanına attığını söyledi.

3 Şubat 2008 Pazar

Sahaya giren masör gölü çıkardı!

Sahaya giren masör gölü çıkardı!
Video sent by temizkopat

Hollanda'da birinci liginde oynanan bir maçı izleyen futbolseverler futbol tarihinde eşi görülmemiş bir olaya şahitlik ettiler. Birinci lig takımlarından Nec Nimegen ve Gröningen takımları arasında oynanan maçta takımının yenik durumda olduğu gören ve Gröningen'in kalesinde oluşan gol tehlikesini fark edince dayanamayarak sahaya dalan Masör, topu çizgiden işte böyle çıkardı.


Nerden geldiği belli olmayan masörün topu çıkardığını gören ama olayı bozuntuya vermeyen Gröningenli futbolcular büyük şaşkınlık yaşarken, Nec Nimegenli futbolcular çok gecikmeden yapılan kural ihlaline tepki gösterdiler.


Sahaya girerek golü önleyen ve tribündeki seyircileri de şaşkınlığa uğratan Gröningen masörü, Nec Nimegen takımının oyuncularının saldırısına uğradı. Masör de işini yapmış olmanın verdiği iç huzuruyla sahayı terk ederken kendisine doğru koşmakta olan Nec'li futbolcuları görünce çareyi kaçmakta buldu. Bu ilginç olayın ardından futbol sahalarında da bir ilk yaşanmış oldu.

2 Şubat 2008 Cumartesi

36 bin wolt'luk ektirik akımına tutuldu

Park halindeki yük vagonuna çıkan 13 yaşındaki çocuk, 36 bin Wolt'luk elektirik akımına maaruz kaldı.Olay yerine gelen sağlık ekipleri, TCDD görevli personelin gelerek akımı kesmesiyle birlikte yaralı çocuğa müdehale ettiler.

Ayağından yaralana çocuk sağlık ekiplerinin müdehalesiyle ambulansa bindirilp hastaneye kaldırıldı.

Çocuğun sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

Muhsin Yazıcıoğlu'ndan judo şov

Uzakdoğu sporlarından judoya büyük ilgi duyan Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı ve Sivas Milletvekili Muhsin Yazıcıoğlu, tekmeleri ve yumruklarıyla karşısındakilere korku salıyor.22 Temmuz Genel Seçimleri'yle Sivas'tan bağımsız milletvekili olarak giren BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun sportmen bir kişiliğe sahip olduğu ortaya çıktı. 54 yaşında olmasına rağmen genç ve dinamik bir görünüme sahip olan Yazıcıoğlu, Uzakdoğu sporlarından judoya ayrı bir ilgi duyuyor.

Eğitimli kişilerin nezaretinde judo öğrenen BBP lideri, bu alanda oldukça gayretli görünüyor. Siyasetin yoğun gündeminden fırsat buldukça spor yapan Yazıcıoğlu, tekmeleri ve kıvraklığıyla judoda önemli mesafeler kat ettiğini gösteriyor. Yazıcıoğlu, yumrukları ve çevikliğiyle göz doldururken karşısındakilere korku salıyor.

Judonun yanı sıra kısa bantlarda koşu yapan, sık sık yürüyüş yapan BBP Genel Başkanı Yazıcıoğlu ayrıca profesyonel anlamda ata biniyor. Bilardoya da meraklı olan Muhsin Yazıcıoğlu, oldukça başarılı bir görünüm arz ediyor.

Güpe gündüz park edilmiş aracı soydular

Oto hırsızları İstanbul'da güpe gündüz park halindeki otomobili kimsenin ruhu bile duymadan çaldılar. İşte oto hırsızlarının saniye saniye görüntüleri...Arkadaşları ile organize şekilde hırsızlık yapan şahıslar, etrafta şüphe uyandırmamak için en uygun zamanı bekleyip, vatandaşın park halindeki aracını çalıyor.

Erdoğan'ın CHP'ye türban 'ders'i

Baykal’ın "Türban nasıl dinin temel şartı haline gelmiştir. Yeni bir peygamber mi gelmiştir" şeklindeki sözlerine Erdoğan, "Sen ne anlarsın o işlerden. Bırak da Diyanet konuşsun. Senin işin mi o. Bu ülkenin Diyanet İşleri Başkanlığı var. Sen peygamberin gelip gelmediğini daha öğrenmedin mi?" karşılığını verdi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Yerel Yönetimler Siyaset Akademisi’nin İstanbul’daki yeni döneminin açılış töreninde başta türban olmak üzere gündemin konularına ilişkin açıklamalar yapıtı. Erdoğan konuşmasında, CHP Lideri Deniz Baykal’a sert çıktı.

AK Parti ve MHP’nin türban konusundaki işbirliğini eleştiren Baykal’ın, "Türban nasıl dinin temel şartı haline gelmiştir. Yeni bir peygamber mi gelmiştir" şeklindeki sözlerine Erdoğan, şöyle yanıtladı: "Sen ne anlarsın o işlerden. Bırak da Diyanet konuşsun. Senin işin mi o... Bu ülkenin Diyanet İşleri Başkanlığı var. Sen peygamberin gelip gelmediğini daha öğrenmedin mi?." Erdoğan, "Baykal hala dersini almadı, Türkiye’nin geriliminden birşey kazanacağını düşünüyor" ifadesini kullandı.

Erdoğan, her seçimde oylarının yükselmesinin gerekçesinin halkın istediklerini yapmaları, halkın da bunu anlaması olduğunu söyledi.“BİZİM AÇIKLADIĞIMIZ TÜRKİYE BU”-

Erdoğan, yollarında aynı kararlılıkla devam ettiklerini belirtirken, son günlerde yaşanan “Türban” meselesine de dikkat çekti. Erdoğan, “Son zamanlardaki gelişmeleri görüyorsunuz biz sakiniz. Herkes görevini yapar. Ve bundan dolayı kimse rahatsız olmasın. Bakın burada bir tablo var. Başı açık olan da kapalı olan da burada. Bizim açıkladığımız Türkiye bu” dedi. ... (Erdoğan'ın bu sözleri salonda uzun süre alkışlandı.)

Erdoğan, milletin siyasetin öznesi olduğunu da kaydederken, “Milleti özneden çıkaranlar seçimde Meclis’in dışarısında kaldı ve bundan sonra da kalacaktır” dedi.

Dağlıca askerleri serbest bırakıldı!

PKK'lı teröristlerin kaçırdığı, bir süre sonre serbest bıraktığı 8 askerin yargılanmasına Van'daki Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığı Askeri Mahkemesi'ndeki duruşmaya bugün de devam edildi. 8 erin tutuksuz yargılanmasına karar verildi.Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığı Askeri Mahkemesi'ndeki ‘Dağlıca Davası' duruşmasında Dağlıca'da saldırı sırasında görev yapan 5 asker tanık dinlendi. Tanıkların dinlenmesinden sonra Askeri Savcı Hakan İleri, Piyade Er Ramazan Yüce dışındaki tüm askerler için tahliye isteminde bulundu. Mahkeme heyeti duruşmaya kısa ara verildi. Yeniden başlayan duruşmada sanık avukatları savunma yaptılar.

PKK'nın, Dağlıca Piyade Taburu'na yaptığı baskında Kuzey Irak'taki örgüt kapmlarına götürdüğü ve bir süre sonra serbest bıraktığı 8 asker tutuklu yargılandıkları Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığı Askeri Mahkemesi'nde bugünkü duruşmada tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edildi.

Askeri mahkeme, savcının isteğine uyarak, tutuklu sanıklar Uzman Çavuş Halis Çağan, Çavuş Mehmet Şenkul, erler Ramazan Yüce, Fuat Başoda, İlhami Demir, İrfan Beyaz, Özhan Şabanoğlu ve Fatih Atakul'un tutuksuz yargılanmalarına karar verdi.

Piyade Uzman Çavuş Halis Çağan, ‘Memuriyet Görevlerini yerine getirmemek’, ‘Büyük zararlar doğuran emre itaatsizlikte ısrar’ ve ‘Zincirleme olarak basın ve yayın yolu ile bölücü terör örgütünün propagandasını yapmak’ suçlarından, diğer askerler er Fuat Başoda, er İlhami Demir, er İrfan Beyaz, er Özhan Şabanoğlu, er Fatih Atakul ile piyade çavuş Mehmet Şenkul hakkında ise, ‘Büyük zararlar doğuran emre itaatsizlikte ısrar’ suçlarından 5 yıla kadar hapis cezası istenmişti.

Terör örgütüne yakınlığı ile bilinen Roj TV'de konuşmaları yayınlanan, Kürtçe bildiği için teröristlerle samimi görüntüler sergilediği ve kaçırıldığı halde halinden memnun göründüğü belirtilen Piyade Er Ramazan Yüce'nin ömür boyu hapsi istenmişti.

İddianamede er Yüce'nin ‘Suç ve suçluyu alenen övmek’, ‘Büyük zararlar doğuran emre itaatsizlikte ısrar’, ‘Devletin birliğini ve ülke bütünlüğünü bozmak suçuna yardım etmek’, ‘Yurt dışına firar’, ‘Zincirleme olarak basın ve yayın yoluyla bölücü terör örgütünün propagandasını yapmak’ ve ‘Basın ve yayın yoluyla halkı askerlik hizmetinden soğutacak beyanlarda, telkinlerde bulunmak, propaganda yapmak’ suçlarını işlediği belirtilirken ömür boyu hapis cezası ile cezalandırılması ayrıca silahını kaybettiği gerekçesiyle bunun parası olarak 1208 YTL'nin de tahsil edilmesi istenmişti.

İstanbul'daki 2. patlama da güvenlik kamerasında!

İstanbul'daki 2. patlama da güvenlik kamerasında!
Video sent by temizkopat

Görüntülerde, ilk patlamanın ardından ne olduğunu anlamayan çalışan vatandaşların merak içinde olayı görmek için koşuşturmaları görülüyor.


İlk patlamadan sadece dört dakika sonra ise ikinci patlama meydana geliyor.


Olayı inceleyen yetkililer, ölenlerin bir çoğunun ilk patlamayı görebilmek için dışarı çıkan vatandaşlar olduğunu belirtiyorlar.

Yaralı oğlunu görünce fenalaştıZeytinburnu'nda meydana gelen patlamada yaralanan Hilmi ve Satılmış Haylamaz isimli iki kardeşten biri taburcu edildi. Küçük oğlu Hilmi'ye (24) kavuşmanın mutluluğunu yaşayan anne Yeter Haylamaz, büyük oğlu Satılmış'ı (29) sedyede makineye bağlı yatarken görünce fenalık geçirdi. "A benim boncuk gözlüm, dayanacak gücüm kalmadı" diye feryat eden anneyi yakınları güçlükle teskin etti.

Davutpaşa'da bulunan Prestij İş Merkezi'nde meydana gelen patlamalarda yaralananlar çeşitli hastanelere sevk edildi. Her hastane önünde ayrı bir acı ve sabırsız bir bekleyiş devam ediyor. Kimi yaralılar taburcu edilirken kimisi ise tekrar tekrar ameliyata alınıyor. İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde tedavi altına alınan Haylamaz kardeşlerden biri taburcu edilirken, diğeri hala yaşam mücadelesi veriyor.
Anne Yeter, baba Şükrü Haylamaz ile ablaları Şefika Kılıç, Melek Kaplan ve Lale Kaba ile diğer akrabaların bekleyişleri devam ediyor. Aile hafif yaralı Hilmi'ye kavuşurken, ağır yaralı Satılmış'ın da sağlığına kavuşması için dua ediyor.

Kendileri hastanenin acil servis bölümünde beklerken bir ara "Satılmış Haylamaz'ın yakınları" diye bir çağrıyla yerlerinden fırladılar. Kapıya yanaşan ambulansı görünce korktular. Bir anda ambulansın arkasına koşan anne Yeter Haylamaz ve diğer yakınları, sedyede yatan Satılmış'ı görünce fenalaştı.
Röntgen çektirilmeye götürülen oğlunun sedyede makineye bağlı yatar halde, yüzü sargılı görünce ağlamaya başlayan anne Yeter Haylamaz, "Yavrumun yüzü yok" diye bağırmaya başladı. "Kurban olayım yoluna. Gözbebeğim. A benim boncuk gözlüm. Dayanacak gücüm kalmadı." diye ağlayan anne Haylamaz, kızları ve yakınları tarafından güçlükle sakinleştirildi.

Röntgen çekiminin ardından yeniden acil servise getirilen Satılmış Haylamaz'ın tedavisi devam ediyor.
2,5 yaşında Selçuk ve 1,5 yaşında Sinan isimli iki oğlu bulunan Satılmış Haylamaz'ın Fatma Haylamaz ile 2002'de dünya evine girdiği öğrenildi. Haylamaz'ın kardeşi Hilmi ile birlikte Baytek isimli firmada sigortalı olarak ayda 500 YTL'ye torna tezgahında çalıştığı belirtildi.

Patlamanın meydana geldiği Prestij İş Merkezi'nin karşısındaki iş merkezinde bulunan Satılmış Haylamaz'ın ilk patlamanın ardından dışarı çıktığı ve ikinci patlamanın etkisiyle yaralandığı belirtildi. Doktorların yaptığı açıklamaya göre patlamanın etkisiyle kafatasında çökme meydana gelmiş.
Haylamaz'ın kanamadan dolayı beyin ameliyatı geçirdiği bildirildi.

Dağlıca Davası'na yayın yasağı getirildi

Dağlıca Davası'na yayın yasağı getirildi
Video sent by temizkopat

Jandarma Genel Komutanlığı, Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığı Askeri Mahkemesi, Dağlıca Karakolu'na yapılan baskın sonrası kaçırılan ve daha sonra yargılanmaya başlanan 8 askerin yargılandığı davaya 'yayın yasağı' konulmasına karar verdi.

1 Şubat 2008 Cuma

Fabrikada korkunç patlama: 17 ölü, 94 yaralıZeytinburnu'ndaki Prestij İş Merkezi'nde meydana gelen patlamada 17 kişi hayatını kaybetti, 94 kişi de yaralandığı öğrenilirken bu sayının artmasından endişe ediliyor.
 

Site Bilgisi

Türkiye'den ve dünyadan güncel video haberler. Son haberler, Spor, Siyaset, Kültür Sanat, Magazin, Ekonomi, Dış Haberler, Politika Haberleri, Eğlence
Video Haber Copyright © 2009 BT Designed by Pie BT
    DISCLAIMER! We do not host or upload any of the files that are available on this Weblog. We merely search on INTERNET and index popular files openly available to anyone.